W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Uczennica SOSW wystąpiła w półfinale festiwalu ZACZAROWANEJ PIOSENKI

Dnia 7 maja 2016 roku odbył się półfinał Festiwalu „Zaczarowana Piosenka” w Łazienkach Królewskich w Warszawie. Organizatorem festiwalu jest Fundacja Anny Dymnej „Mimo wszystko”. Projekt wspierają Telewizja Polska Program 2 oraz Narodowe Centrum Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Honorowy patronat objęła Małżonka Prezydenta RP Agata Kornhauser- Duda.

Do tegorocznej, 12 edycji zgłoszenia nadesłały 244 utalentowane wokalnie osoby niepełnosprawne. Jury kwalifikacyjne wybrało 33 półfinalistów, którzy zaśpiewali w Łazienkach Królewskich. Wśród półfinalistów znalazła się Yessica Motyl, uczennica Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Mielcu, którą zgłosiła i przygotowała do konkursu nauczycielka muzyki i muzykoterapii pani Małgorzata Pazdro. W Warszawie Yessicę wspierała również jej mama. Uczennica zaprezentowała piosenkę Edyty Geppert- „Jaka róża taki cierń” – tę samą, którą wzruszyła publiczność w Krakowie, podczas Festiwalu „Albertiana”, w którym zajęła pierwsze miejsce.

W skład jury półfinału w Warszawie weszły znane osoby polskiej sceny: Robert Chojnacki, Katarzyna Klich, Mieczysław Szcześniak, Katarzyna Zielińska, Tomasz Zeliszewski (Budka Suflera).Konkurs poprowadzili: Anna Dymna, Grzegorz Daukszewicz oraz Bronia Zamachowska. Opiekę artystyczną nad projektem sprawuje Irena Santor. Niepełnosprawni walczą o Statuetki Zaczarowanego Ptaszka oraz roczne stypendia. Co roku półfinał i finał transmitowany jest przez TVP 2. Uczestnicy Festiwalu traktowani są bez taryfy ulgowej. Dla członków jury liczą się jedynie ich warunki wokalne, osobowość i sceniczna ekspresja. Jednym z celów konkursu jest odnajdywanie talentów na miarę Raya Charlesa, Andrea Bocellie’go czy Steveie Wondera – osób, które pomimo swojej niepełnosprawności, mają szansę zaistnieć na profesjonalnej scenie muzycznej.

„Przygoda Yessici z piosenką zaczęła się niedawno, a uczennica SOSW ma już na swym koncie wiele znaczących sukcesów. Udowadnia tym samym, że talentu nie wolno zmarnować, a niepełnosprawność nie przeszkadza w spełnianiu marzeń. Kolejnym Festiwalem, w którym weźmie udział będzie „Integracja malowana dźwiękiem” w Bochni. Yessica wystąpi także w SCK w Mielcu 18 maja 2016r. podczas Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, gdzie usłyszymy także innych wokalistów naszego Ośrodka” – przekazuje  Małgorzata Pazdro z SOSW Mielec.

 

Informacja i zdjęcia:

SOSW w Mielcu 

1

 

3

 

DSC00258

 

2

 

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa