W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
Paliwa Mielec
fratelli
Image default
Kultura i nauka

Uczennice ZSE w finale Olimpiady Statystycznej

Dominika Hyjek i Magdalena Łachut, uczennice Technikum nr 1 w Zespole Szkół Ekonomicznych im. bł. ks. Romana Sitki w Mielcu, zakwalifikowały się do udziału w finale Olimpiady Statystycznej – nowego w polskim systemie oświaty przedsięwzięcia.

Olimpiada przebiega w trzech etapach: szkolnym, okręgowym i centralnym. Rozgrywki okręgowe odbyły 13 stycznia w siedzibie Wydziału Ekonomii Uniwersytetu Rzeszowskiego. Do rywalizacji przystąpiło 33 uczestników z 14 szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych naszego województwa.

W pierwszej części zawodów młodzież zmierzyła się z zadaniami testowymi, zaś w części ustnej odpowiadała na wylosowane zadanie problemowe. W gronie 7 uczniów z najwyższymi wynikami znalazły się podopieczne Lidii Sasor, nauczycielki przedmiotów zawodowych w ZSE. Będą one reprezentowały Podkarpacie w części pisemnej etapu centralnego, która zostanie przeprowadzona 29 marca.

Olimpiada Statystyczna ma charakter interdyscyplinarny – jej zakres obejmuje wiedzę z obszaru statystyki w powiązaniu z wybranymi zagadnieniami z matematyki, informatyki, geografii, przyrody, przedsiębiorczości oraz przedmiotów ekonomicznych. Oprócz wiedzy sprawdza umiejętności praktycznego korzystania z różnych źródeł i narzędzi analizy statystycznej, interpretacji danych, argumentacji itp.

Organizatorami olimpiady są: Główny Urząd Statystyczny, Polskie Towarzystwo Statystyczne oraz Wyższa Szkoła Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych im. prof. E. Lipińskiego w Kielcach, zaś patronat nad nią objęła Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska. Projekt realizowany jest wspólnie z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.

 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Cztery pory roku w gminie Mielec – konkurs fotograficzny [FOTO]

Wiadomości Mielec

Uczniowie ZSE na ogólnopolskim konkursie Liga Młodych Logistyków

Wiadomości Mielec

Znani zasłużeni nauczyciele obchodzili jubileusz

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa