W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

Uczniowie „bliżej” Japonii

7 października w Szkole Podstawowej w Radomyślu Wielkim odbył się Dzień Kultury Japońskiej, który miał pokazać różnorodność językowo-kulturową Kraju Kwitnącej Wiśni i zachęcenie do nauki języków obcych uczniów.

Uczniowie i  nauczyciele uczestniczyli w lekcji otwartej w języku angielskim pt. ,,Japan – an amazing country”. W tym dniu wszyscy biorący udział w Dniach Kultury Japońskiej byli witani przez uczennice po japońsku. Stroje japońskie, w których dziewczęta wystąpiły, wprowadziły odrobinę orientu w Szkole Podstawowej w Radomyślu Wielkim.

Uczniowie dowiedzieli się wiele interesujących faktów o Japonii, słuchając informacji  w języku angielskim, które przygotowała dla nich Pani Barbara Żala – nauczycielka języka angielskiego. Uczniowie mieli okazję nauczyć się pisać i wymawiać niektóre słowa po japońsku. Dla uczniów było to spore wyzwanie.

Interesującym uzupełnieniem tej lekcji był pokaz karate. Trening przeprowadził sensej Krzysztof Kolbusz, który prowadzi zajęcia dla uczniów z gminy Radomyśl Wielki od 6 lat. Na zakończenie lekcji otwartej uczniowie otrzymali „słodkie sushi” z flagą Japonii. Uczniowie mogli przekonać się, że warto uczyć się języków obcych i poznawać kulturę obcych krajów. Współczesny świat jest otwarty dla młodych ludzi, wystarczy znać język obcy, by przeżyć przygodę życia.

Zobacz też...

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa