W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
Paliwa Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Uczniowie ELEKTRYKA odbyli 4- tygodniowe praktyki w Niemczech w ramach programu ERASMUS+

Kolejna grupa 16 uczniów z Zespołu Szkół im. prof. J. Groszkowskiego w Mielcu (popularny ELEKTRYK), w dniach od 24.02 do 23.03.2016r. odbyła 4- tygodniowe praktyki zawodowe w Niemczech, pracując w hotelach i restauracjach na terenie Turyngii i Hesji.

Praktyki odbyły się dzięki współpracy Zespołu Szkół z instytucją partnerską z Niemiec w ramach programu Erasmus+. Adresatami projektu byli uczniowie technikum żywienia i usług gastronomicznych oraz technikum hotelarstwa ZS.

Uczestnictwo w projekcie było całkowicie nieodpłatne dzięki wsparciu środków europejskich w ramach programu Erasmus+.

Szkoła zapewniła uczestnikom wszystko, co było konieczne do realizacji tego przedsięwzięcia- koszty podróży, ubezpieczenia oraz pobytu na stażu. Dzięki odbyciu czterotygodniowych praktyk zawodowych w Niemczech uczniowie poznali europejskie warunki i kulturę pracy oraz nabyli nowe doświadczenia zawodowe w międzynarodowym środowisku pracy.

Pogłębili też wiedzę teoretyczną uzyskaną w szkole. Po powrocie uczestnicy wykazali duże zadowolenie z pobytu, bardzo wysoko oceniając odbyte praktyki zawodowe w Niemczech. Partnerska strona niemiecka również doceniła zaangażowanie uczniów Elektryka, czego efektem są bardzo wysokie oceny za odbyty tam staż.

Projekt ten obejmował pobyt 32 uczniów ZS w dwóch etapach- kwiecień/maj 2015 oraz luty/marzec 2016 i obecnie dobiega końca. Dyrekcja ZS złożyła jednak kolejny wniosek o podobne praktyki, by umożliwić uczniom

młodszych klas uczestnictwo w zagranicznych stażach.

Inicjatorem tego programu jest dyrektor ZS Zbigniew Witek, a koordynatorem realizacji projektu nauczyciel języka niemieckiego Paweł Rzeźnik.

 

1468093572 — kopia

 

1008719325 — kopia

 

1289248194 — kopia

 

1994225649

 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Ekspertki z Urzędu Skarbowego w Mielcu spotkały się z seniorami Dziennego Domu „Senior – Wigor” w Przykopie

Wiadomości Mielec

Potrzebna pomoc dla Dawidka z Woli Mieleckiej potrąconego przez samochód

Wiadomości Mielec

Pijany jechał ciągnikiem w Tuszowie Narodowym

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa