W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Kultura i nauka

Uczniowie Elektryka z wizytą w AGH w Krakowie

17 marca 2016r., w ramach patronatu AGH, uczniowie klas mechatronicznych z Zespołu Szkół im. prof. J. Groszkowskiego w Mielcu (popularny „ELEKTRYK”) odbyli spotkanie z pracownikami i studentami krakowskiej uczelni. Było to możliwe dzięki staraniom Wicedyrektora szkoły pana Jana Wójcika, który jest odpowiedzialny za stałą współpracę szkoły z AGH.

 

Krakow_AGH_17.03.16_23

 

Wizyta odbywała się w budynku D1 Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Robotyki; Katedra Robotyki i Mechatroniki. Uczelnię reprezentował i spotkanie prowadził pan dr inż. Lucjan Miękina.

Zaproponował on uczniom bardzo interesujący program, na który złożyło się: spotkanie z władzami Katedry, przedstawienie Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Robotyki, przedstawienie Katedry Robotyki i Mechatroniki, przedstawienie programu studiów na kierunku Mechatronika w języku polskim i angielskim, wystąpienia studentów z kół naukowych, prezentujące ich osiągnięcia (AGH Space Systems, Aero Team ILK, AGH Racing) i studentów indywidualnych (efekty prac inżynierskich), odwiedziny w laboratorium robotyki, elektroniki, warsztatów wyżej wymienionych kół naukowych i rozmowy uczniów ze studentami w celu lepszego poznania specyfiki studiów na AGH.

Dla maturzystów z ELEKTRYKA było to już kolejne spotkanie z uczelnią. Pierwszoklasiści byli tam po raz pierwszy. Wszyscy byli pod wrażeniem osiągnięć studentów z kół naukowych.

 

1268437796

 

Program wycieczki zakładał też wyjście do Teatru Bagatela na spektakl „Okno na parlament”. Było to dwie godziny  wspaniałej zabawy, którą zaserwował widzom mistrz angielskiej farsy Ray Conney. Przedstawienie wyreżyserował Paweł Pitera.

Wycieczkę do Krakowa dla klasy Ic i IVc Technikum nr 4 w ELEKTRYKU zorganizowały panie: Lucyna Maryniak i Halina Bednarz. Opiekę nad uczniami sprawowały także panie: Anna Batko wychowawczyni klasy Ic i Małgorzata Barnaś.

 

245561393

 

1013871191

 

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa