W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
fratelli
Paliwa Mielec
Image default
Historia Informacje Kultura i nauka

Uczniowie grali w grze miejskiej o Stanisławie Działowskim

W połowie października grupa młodzieży z klas ósmych mieleckich szkół podstawowych wzięła udział w grze miejskiej.

Impreza została zorganizowana przez nauczycieli SP 8 w ramach projektu grantowego Fundacji Banku Gospodarstwa Krajowego „Dzieci kapitana Nemo – II edycja”. Celem projektu jest popularyzowanie wiedzy o wybitnych, lecz mało znanych Polakach. SP 8 wybrała postać swojego patrona, Stanisława Działowskiego – konstruktora, pilota i wielkiego patrioty.

Drużyny razem z opiekunami zebrały się przed budynkiem szkoły, gdzie zostały powitane przez Joannę Pęcak i zaznajomione z zasadami gry. Po odebraniu kart gry młodzież rozpoczęła swoją przygodę ze Stanisławem Działowskim. Uczestnicy musieli zameldować się kolejno: na Cmentarzu Parafialnym, przy Szkole Podstawowej nr 1 w Mielcu, pod pomnikiem – samolotem – popularnym “Antkiem”, by zakończyć trasę w Dworku Oborskich. Uczniowie, prowadzeni przez kartę gry, poszukiwali rozwiązania zagadek – musieli przy tym wykazać się szybkością, spostrzegawczością oraz umiejętnością pracy w zespole. Wszyscy stanęli na wysokości zadania i bezpiecznie dotarli do mety. Niektórzy część trasy pokonywali … prawie biegiem i udało im się ją przebyć w czasie krótszym niż zakładali organizatorzy.

Jako pierwsza na mecie zameldowała się drużyna z SP 8, zostając tym samym zwycięzcą gry. Na podium znalazły się ponadto drużyny z SP 9 i SP 1.

Nagrody zostaną wręczone laureatom podczas uroczystego finału wieńczącego cały projekt.

Warto jeszcze wspomnieć, iż na mecie czekał na wszystkie drużyny pracownik Muzeum Regionalnego, Krzysztof Haptaś, z krótkim wykładem o ojcu naszego bohatera, Walentym Działowskim, uczestniku powstania styczniowego, miejscowym patriocie. Muzealnik przybliżył młodzieży, choć w części, wspaniały fragment historii naszego miasta.

Organizatorzy dziękują za udział i wytrwałość wszystkim uczniom i ich opiekunom, a także mają nadzieję, że była to dla wszystkich uczestników wspaniała przygoda, świetnie spędzony czas i że dzięki niej zdobyli ogromną wiedzę dotyczącą Stanisława Działowskiego.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

„Rzeka życia – miłość” – promocja tomiku

Wiadomości Mielec

Zderzenie na drodze Mielec – Radomyśl Wielki [FOTO]

Wiadomości Mielec

Czeczeńcy przegrali z beniaminkiem. Handball Stal Mielec – KPR Żukowo 30:34 [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa