W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Galerie Kultura i nauka

Uczniowie i nauczyciele ZSB we Włoszech [FOTO]

W dniach 9-13.04.2018 nauczyciele Zespołu Szkół Budowlanych w Mielcu: Alina Dziurgot, Renata Ogórek, Maria Pietras, Agata Robak i Elżbieta Światowiec uczestniczyli w Instituto d’Instruzione Superiore de Liguori w mieście Sant Agata de Goti we Włoszech w międzynarodowym szkoleniu Cross Curricular Language Learning, poznając nowe metody nauczania różnych przedmiotów w języku angielskim.

Razem z nauczycielami 7 krajów biorących udział w projekcie Erasmus+ „The Bridge” opracowywali lekcje, które przeprowadzać będą we wszystkich szkołach partnerskich. Zaznajomili się z warunkami pracy i nauki w Norwegii. Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Słowenii, Chorwacji i Włoch. Zaprezentowali tam również nauczanie metodą CLIL (Content and Language Integrated Learning) w ZSB.

Również sześciu uczniów ZSB pojechało do Sant Agata de Goti. Razem z gospodarzami i gośćmi z Hiszpanii i Słowenii uczestniczyli w lekcjach w tutejszej szkole oraz pracowali nad wspólnym projektem literackim w programie Erasmus+ „The Bridge”. Zajęcia odbywały się w języku angielskim. Uczniowie włoscy pomagali w poznaniu i zastosowaniu programu komputerowego PowToon do prezentacji rezultatów swojej pracy zespołowej.

Wszyscy zostali bardzo serdecznie przyjęci w rodzinach goszczących i wspólnie spędzali wolny czas. Włoscy uczniowie w zawodzie przewodnik turystyczny pokazali miasto, opowiedzieli o historii i pokazali osobliwości i zabytki Sant Agata de Goti. Urocze średniowieczne miasteczko zrobiło na wszystkich duże wrażenie. Po oficjalnym powitaniu w szkole, byliśmy gośćmi Urzędu Miasta zasiadając w ławach radnych miasta. Zobaczyliśmy też muzeum fabryki jedwabiu w Belvedere di S.Leucio i spacerowaliśmy uliczkami antycznej wioski Caserta Vechia. Wieczorem cała 36 osobowa grupa udała się do restauracji Le Barbaro na degustację typowych włoskich potraw: antipasti, pasta, tiramisu.

Uczniowie i nauczyciele ZSB zwiedzali też urokliwy Neapol. Podczas przepięknej pogody poznali historię tego miasta oraz architekturę różnych budowli, m.in. kościołów. Na zakończenie mogli w urokliwym miejscu zjeść neapolitańską pizzę w typowej włoskiej pizzerii. Kolejnym miejscem, które zwiedzili w pełnym słońcu Italii, było starożytne miasto Pompeje, które zostało zniszczone przez erupcję wulkanu Wezuwiusz w dniu 24 sierpnia 79 roku. Popiół wulkaniczny, który zasypał Pompeje utrwalił budowle i to współcześnie umożliwia podziwianie wyglądu starożytnego rzymskiego miasta.

Dodatkowo podziwialiśmy w oddali czynny wulkan Wezuwiusz. To był dzień niezwykle ważny dla nas pod kątem zdobytej wiedzy na temat przepięknej architektury Włoch, wymiany doświadczeń oraz niesamowitej integracji przedstawicieli Włoch, Norwegii, Chorwacji, Hiszpanii, Słowenii oraz Wielkiej Brytanii. Uczniowie zawarli przyjaźnie nie tylko z włoskimi rodzinami goszczącymi, ale i z uczniami z innych krajów, wzbogacając znacząco swoje umiejętności językowe.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Kardynał Wyszyński – Niekoronowany Król Polski [FOTO}

Wiadomości Mielec

Językowe laureatki Konkursu Języka Niemieckiego

Wiadomości Mielec

Młodzi Mielczanie na turnieju karate [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa