W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

Uczniowie klas I-III wracają do szkół

Od 25 maja przywrócone zostają zajęcia opiekuńczo-wychowawcze z elementami dydaktycznymi dla zgłoszonych wcześniej uczniów klas I-III szkół podstawowych.

Zastępca Prezydenta Miasta Mielca Adriana Miłoś oraz Naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego w Mielcu Mirosław Kapinos podczas dzisiejszej wideokonferencji, w której uczestniczyli dyrektorowie miejskich szkół podstawowych, omówili wszystkie najważniejsze aspekty organizacyjne przed poniedziałkowym pierwszym dzwonkiem. Mieleckie placówki są już gotowe na przyjęcie uczniów i od poniedziałku wznowią pracę w trybie stacjonarnym. Uczniowie, którzy pozostaną jednak w domach, wciąż mogą liczyć na nauczanie zdalne oraz realizację podstawy programowej.

W trosce o bezpieczeństwo uczniów jak i pracowników placówek edukacyjnych wszystkie szkoły zostały zabezpieczone przez Urząd Miejski w Mielcu w odpowiedni sprzęt ochronny, w tym maseczki, przyłbice, środki do dezynfekcji. Placówki dostosowały się do wytycznych Głównego Inspektoratu Sanitarnego, usuwając z pomieszczeń przedmioty trudne do dezynfekcji. Dyrekcja każdej ze szkół przygotowała też wewnętrzne procedury bezpieczeństwa, które zostały skierowane do zaopiniowania przez sanepid, a także przekazane uczniom i rodzicom.

Umożliwienie zajęć opiekuńczych w klasach I-III szkoły podstawowej to wyjście naprzeciw oczekiwaniom tych rodziców, którzy chcieliby wrócić do pracy. Po otwarciu od 11 maja br. przedszkoli oraz żłobków to kolejny krok w stronę stopniowego powrotu do stacjonarnego funkcjonowania edukacji.

Od poniedziałku 25 maja do szkół podstawowych w Mielcu pójdzie 384 uczniów, którzy zostali wcześniej zgłoszeni przez rodziców. Zajęcia rewalidacyjne prowadzone są nieprzerwanie, w zależności od decyzji rodzica – w sposób stacjonarny lub zdalny. Rusza także praca stołówek szkolnych, uczniowie uczęszczający do szkół mogą zatem korzystać ze szkolnych posiłków.

Warto również podkreślić, że od poniedziałku uczniowie klas VIII oraz maturalnych mogą uczestniczyć w konsultacjach indywidualnych lub w małych grupach. Wymiar tych konsultacji zostanie uzależniony od potrzeb uczniów, a także warunków pracy szkoły. Ich harmonogram i organizację ustali dyrektor szkoły w porozumieniu z nauczycielami. Z kolei od 1 czerwca możliwość takich konsultacji z nauczycielami będą mieli uczniowie pozostałych klas.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronach internetowych szkół.

DCIM/100MEDIA/DJI_0023.JPG

Zobacz też...

W Cieniu Jupiterów Mielec
Mielec: Informacje, Relacje, Wiadomości, Wydarzenia, Ogłoszenia, Nowości