W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Galerie Informacje Kultura i nauka

Uczniowie LO I sprawdzili swoją wiedzę o Sejmie RP [FOTO]

W I Liceum Ogólnokształcącym w Mielcu wystartował „Konkurs wiedzy o Sejmie RP” zainicjowany przez Poseł na Sejm RP Krystynę Skowrońską. Udział w jego oficjalnym otwarciu wziął Wicestarosta Powiatu Mieleckiego Andrzej Bryła.

Konkurs organizowany jest przez Biuro Komunikacji Społecznej Kancelarii Sejmu, a kierowany do młodzieży uczęszczającej do klas VII i VIII szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych. Jego podstawowym celem jest zachęcenie młodzieży do poszerzania wiedzy o współczesnym polskim parlamentaryzmie.

Konkursowe zmagania poprzedził wykład poprowadzony przez przedstawicieli Wszechnicy Sejmowej – Wiolettę Zakrzewską oraz Patrycję Szlosowską.

Tuż po przygotowanej przez organizatorów prezentacji, uczestnicy konkursu przystąpili do rozwiązania testu składającego się z 30 pytań. Te służyły w szczególności sprawdzeniu wiedzy z zakresu tryb ustawodawczego, zasad i trybu powoływania: posłów, senatorów i Prezydenta RP oraz zadań i funkcji Sejmu i Senatu.

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa