W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Felietony Informacje Kultura i nauka

Uczniowie odwiedzili Kongres Pamięci Narodowej 

13 kwietnia 2023 r. grupa uczniów szkół podstawowych z terenu gminy Tuszów Narodowy wzięła udział w Kongresie Pamięci Narodowej, który został zorganizowany przez Instytut Pamięci Narodowej.

Młodzi miłośnicy historii, zebrani na PGE Narodowym, mieli okazję uczestniczyć w wielu aktywnościach. Wzięli udział w warsztatach „Drużyna Inki”, prowadzonych przez Biuro Przystanków Historia. Uczniowie odwiedzili Strefę Nowych Technologii, gdzie łamali bolszewickie szyfry w „Grze Szyfrów”. Instytut Pamięci Narodowej zabrał ich także w Edukacyjną Podróż Historyczną poprzez 5 stref ze stanowiskami multimedialnymi zatytułowanymi: „Walka o niepodległość i granice”, „II RP”, „II wojna światowa”, „Powojenny opór antykomunistyczny”, „Solidarność (do 1989 r.)”, gdzie młodzież uczyła się historii poprzez gry, quizy i wiele innych aktywności intelektualnych.

Wszyscy uczestnicy mieli okazję zapoznać się z wystawami przygotowanymi przez poszczególne biura IPN. Dzięki nim odbiorcy mogli poznać zarówno te znane, jak i mniej znane karty z historii Polski. Na zakończenie pobytu w Warszawie młodzież zwiedziła stadion PGE Narodowy.

Uczestnicy wyjazdu wraz z opiekunami wyrażają szczególną wdzięczność pani Katarzynie Gajdzie-Bator – asystentce prasowej oddziału IPN w Rzeszowie za jakość organizacji wydarzenia oraz panu Hubertowi Buremu – pracownikowi tej instytucji, będącemu również czynnym żołnierzem WOT, który towarzyszył uczestnikom wyjazdu, przybliżał zagadnienia związane z wojskiem i historią Polski. 

Inicjatorem wyjazdu ze strony gminy był wójt Andrzej Głaz, któremu zależy na wychowaniu młodego pokolenia w duchu szacunku do historii i ojczyzny. W ścisłej współpracy z rzeszowskim Instytutem Pamięci Narodowej podejmowane są liczne inicjatywy i działania służące kształtowaniu postaw patriotycznych wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Gminnym koordynatorem wyjazdu był pan Stanisław Pelic.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Policjanci schwytali dwa agresywne psy

Wiadomości Mielec

Złote Gody seniorów w Mielcu [FOTO]

Wiadomości Mielec

Mielecka szkoła Ambasadorem Parlamentu Europejskiego

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa