W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

Uczniowie pojechali w rowerowym rajdzie niepodległościowym

Ponad 200 miłośników jazdy na dwóch kółkach – uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatu mieleckiego wraz z opiekunami – zgromadził III Rajd Rowerowy im. bł. ks. Romana Sitki. Wydarzeniu patronował starosta mielecki Zbigniew Tymuła.

Rajd został zorganizowany 7 czerwca przez Zespół Szkół Ekonomicznych w Mielcu, Nadleśnictwo Mielec oraz Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Zespołu Szkół Ekonomicznych „Ekonomik. Mielec”. Intencją pomysłodawców rajdu było uczczenie przypadającej w tym roku 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, a także przypomnienie sylwetki bł. ks. Romana Sitki – patrioty i propagatora działań niepodległościowych. Przedsięwzięcie miało również na celu zachęcanie do aktywnych form wypoczynku, ochrony lasów oraz integrację lokalnego środowiska szkolnego. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Starosta Powiatu Mieleckiego Zbigniew Tymuła.

Uczestnicy rajdu wyruszyli z placu przy budynku ZSE po odbyciu instruktażu na temat zasad poruszania się w ruchu drogowym. Trasa liczyła około 28 kilometrów i prowadziła do zbiornika przeciwpożarowego Biesiadka, nową drogą do Szydłowca, z Szydłowca do punktu wypoczynkowego „Podróżnik” i z powrotem do Mielca. Nad bezpieczeństwem cyklistów czuwali mieleccy policjanci, zaś nad sprawnym przebiegiem całej imprezy – dyrektor ZSE Marta Mysona wspólnie z nauczycielami tej szkoły.

Na trasie przejazdu, przy ścieżce rowerowej „Czerwone Wierchy”, uczestnicy posadzili dąb, którego sadzonka została zaszczepiona z najstarszego dębu w Polsce – Bartka. Zobaczyli także pomnik przyrody „Dąb Kowal” oraz jedyną w naszej okolicy daglezję. W miejscu odpoczynku, na parkingu „Podróżnik”, wysłuchali opowieści o Żołnierzach Niezłomnych i obejrzeli drzewa posadzone na ich cześć. Imprezę zakończyło wspólne grillowanie, po którym ruszono w drogę powrotną.

Ciekawa trasa promująca naturę i najbliższe sąsiedztwo, wspaniała pogoda, wyjątkowa atmosfera i liczne atrakcje sprawiły, że kolejne spotkanie z rowerem w tle można zaliczyć do udanych.

 

 

 

Zobacz też...