W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Kultura i nauka

O finansach wiedzą wszystko

Pojadą do Brukseli

Janek Wanatowicz i Staś Dziura  to dwóch uczniów mieleckiej „Trójki”, którzy wygrali w Europejskim Quizie Finansowym. Po zdeklasowaniu kilku tysięcy uczniów biorących udział podczas etapu krajowego, pojadą do Brukseli by wziąć udział w ostatecznej finałowej rozgrywce z rówieśnikami z całej Europy.

Konkurs zorganizowany został przez Fundację Warszawski Instytut Bankowości we współpracy ze Związkiem Banków Polskich i Europejską Federacją Bankową.

– Uczniowie podczas testu eliminacyjnego online musieli znać odpowiedzi na pytania dotyczące m.in. hiperinflacji w Wenezueli, zasad inwestowania na giełdzie czy bezpiecznych transakcji w internecie – mówi Maciej Kukułka, nauczyciel informatyki, którzy przygotowywał uczniów do konkursu – Jak sami uczniowie stwierdzili, test nie należał do łatwych. Jednak na wszystkie finałowe pytania, a było ich 20 odpowiedzieli bezbłędnie, otwierając sobie drzwi do Brukseli – dodaje.

W ze Szkoły Podstawowej nr 3 awansowało trzy dwuosobowe zespoły, które rywalizowały na szczeblu ogólnopolskim. Wszystkie mieleckie drużyny zajęły wysokie miejsca, ale to wspomniana dwójka okazała się bezkonkurencyjna.

Europejski finał odbędzie się już 7 maja. Trzymamy kciuki!

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

NSZZ „Solidarność” nagrodziła uczniów mieleckich szkół [FOTO]

Wiadomości Mielec

Filmowo – rozrywkowo – koncert PSM w Mielcu [FOTO]

Wiadomości Mielec

Gala “Młodzi Nieprzeciętni” 2024 [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa