W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
fratelli
EsteticDent Dentysta Mielec
Image default
Galerie Historia Kultura i nauka

Uczniowie wspólnie z posłem Kapinosem posadzili Las Papieski [FOTO]

Z inicjatywy Posła na Sejm RP Fryderyka Kapinosa uczniowie Szkoły Podstawowej nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi im. św. Jana Pawła II w Mielcu wraz z leśnikami z Nadleśnictwa Mielec oraz przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w Mielcu, Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mielcu i Wojskowego Centrum Rekrutacji w Mielcu  mieli możliwość wzięcia udziału w akcji sadzenia lasu ku czci patrona tej placówki oświatowej.

– Obowiązkiem nas wszystkich – polskich patriotów jest kultywowanie pamięci o naszym wybitnym Rodaku – Janie Pawle II. Szczególnie istotne jest, aby to właśnie najmłodsze pokolenie poznawało jego postać. Dla Papieża ważne było, żeby jego nauczanie trafiało do ludzi. Myślę, że poprzez takie akcje młodzi ludzie przy okazji praktycznej lekcji przyrody w lesie mogą również poszerzyć swoją wiedzę o Janie Pawle II i jego działalności. Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w akcję sadzenia Lasu Papieskiego – powiedział poseł Fryderyk Kapinos.

Wydarzenie odbyło się w oddziale 136g w leśnictwie Mościska w piątek, 2 czerwca br. Uczestnicy spotkania mogli zobaczyć ok. 160-letnią sosnę zwyczajną, która swoimi wymiarami, tj. obwód ok. 340 cm, wysokość ok. 30 m, i rozłożystością korony wzbudziła duże emocje pośród nie tylko dzieci, ale i dorosłych. Kulminacyjnym punktem było sadzenie szlachetnych domieszek – jodły i wiązu w istniejącym już odnowieniu.

– Sadzenie drzew to wyjątkowa lekcja dla uczniów i idealny sposób uczczenia pamięci naszego wielkiego rodaka Jana Pawła II. Każdy, kto wziął udział w dzisiejszej akcji, może wrócić na miejsce sadzenia i obserwować jak drzewa nabierają mocy – powiedział Hubert Sobiczewski, Nadleśniczy Nadleśnictwa Mielec.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Memoriał Agaty Mróz-Olszewskiej [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Mistrzostwa Pierogowe w Górkach [FOTO]

Wiadomości Mielec

ZPiT „Chorzelowiacy” uświetnili swój jubileusz [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa