W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

Uczniowie z budowlanki podziwiali Sądecczyznę

Pewnego, pięknego październikowego dnia ksiądz Wiesław Znamirowski – jako przewodnik i fotograf, pani Bogumiła Starzyk i pani Justyna Żelazo wraz z klasą 3b Technikum Budowlanego pojechali na sądecką ziemię.

Wycieczkę zaczęli od rejsu łodzią po jeziorze Rożnowskim. Następnie wszyscy udali się do polecanej im jadłodajni w Nowym Sączu. Jedzenie wszystkim smakowało i byli zaskoczeni ich niską ceną, co potęgowało ich zachwyt.

Kolejnym punktem wycieczki był spacer po uroczym rynku Nowego Sącza. W dalszej części planu wycieczki było ognisko, ale oczywiście bez wysiłku kiełbaski nie smakowałyby to tak bardzo.

Trzeba było pokonać „krótki” odcinek, aby dotrzeć na miejsce. Jak się okazało „krótki” to pojęcie względne. Pierwsze wzniesienie i już były pierwsze „ofiary”. Droga się wiła i ciągnęła. Aż w końcu oczom uczestników ukazał się wielki krzyż na szczycie, natomiast obok stała altanka z miejscem na ognisko. Było słychać ulgę w głosach młodzieży i zachwyt, że dotarli do celu, lecz ksiądz oznajmił z uśmiechem na twarzy „to jeszcze nie koniec drogi!”.

Mimo, że droga się skończyła, to nie był koniec pieszej wędrówki. Dalszy część trasy była bardziej skomplikowana: łąki, skały, rowy, błoto, przewrócone drzewa… no cóż, nikt nie doceniał możliwości księdza Wiesława… Przebycie drogi dało wiele mieszanych emocji, jedni mieli ubaw, inni martwili się o swoje białe buty.

W końcu pielgrzymi poczuli zapach zwycięstwa i nagrody – pieczoną kiełbaskę. Mimo, że droga była długa i męcząca, wszyscy uznali, że było warto. Po drodze mijali przepiękne widoki, powstało wiele niepowtarzalnych zdjęć. Można też było poznać nauczycieli od innej strony i sprawdzić swoją kondycję.

Pogoda udała się idealna – piękna, polska jesień. Fantastyczne pejzaże towarzyszyły przez cały czas trwania wycieczki. Gdy już wszyscy najedzeni wsiedli do autokaru niebo zaczęło płakać, że mielecka Budowlanka odjeżdża…

Marzena Dul

 

 

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa