W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Galerie Historia Informacje Kultura i nauka

Uczniowie z Ekonomika w międzynarodowym projekcie [FOTO]

Mielecki Ekonomik po raz kolejny, w zakończonym niedawno 2022 roku, dał swoim uczniom możliwość rozwijania skrzydeł w środowisku międzynarodowym.

Tym razem to aż 48-u uczniów ZSE dostało szansę wyjazdu na staż zagraniczny w ramach projektu unijnego finansowanego ze źródeł Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój. Dziesięcioletnia już tradycja organizowania dla młodzieży ZSE praktyk zawodowych za granicą (od 2012 roku młodzi kształcą się zawodowo w Anglii/Włoszech/Hiszpanii) tym razem skłoniła autorów i koordynatorów projektu mgr Patrycję Osnowską i mgr Marka Dziedzickiego do nawiązania współpracy z nowym partnerem w Lizbonie i w Portugalii.

Projekt pt. „Staże zagraniczne z PO WERem to możliwość zostania europejskim liderem” umożliwił trzem grupom 16 osobowym wyjazd do Malagi w Hiszpanii, do Rimini we Włoszech oraz do Lizbony w Portugalii.

Program PO WER w stu procentach pokrył koszty organizacji i realizacji całości projektu dzięki czemu tak ogromna grupa uczniów mogła zupełnie bezpłatnie, bez ponoszenia kosztów własnych, najpierw wziąć udział w kursach językowych, a potem spędzić za granicą niezapomniany okres w swoim młodym życiu. Trzy tygodnie pobytu każdej z grup w Hiszpanii, Portugalii i Włoszech był dla stażystów czasem nie tylko pracy zawodowej na rzeczywistych stanowiskach pracy, budowania więzi społecznych, poszerzania świadomości kulturowej, ale też został wypełniony wieloma atrakcjami turystycznymi.

Projekt się zakończył, ale nadal trwają jego efekty- wykorzystywanie zdobytych nowych kompetencji językowych, zawodowych i społecznych.

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa