W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Galerie Informacje Kultura i nauka

Uczniowie z Ekonomika zakończyli praktyki zawodowe w Grecji [ FOTO]

W maju dziesięcioro uczniów Zespołu Szkół Ekonomicznych w Mielcu wraz z opiekunami wzięło udział w projekcie „Mobilność zawodowa i językowa młodzieży szansą na lepszy start w zawodową przyszłość” w Grecji.

Byli to uczniowie klas trzecich i czwartych o profilach technik rachunkowości i technik reklamy, którzy rozwijali swoje umiejętności językowe i zawodowe.
Młodzież kształciła również swoje kompetencje miękkie, współpracując z osobami pochodzącymi z różnych krajów Unii Europejskiej. W ramach projektu uczniowie odbywali praktyki zawodowe oraz poznawali kulturę, tradycje, historię i najpiękniejsze zabytki oraz zakątki przyrodnicze Grecji.
Podczas pobytu uczestniczyli w wielu wycieczkach, między innymi:
• Rejs na wyspę Skiatos
• Wycieczkę do klasztoru Trójcy Świętej, gdzie podziwiali piękne Meteory oraz pustelnie mnichów wydrążone w skałach
• Odwiedzili urokliwe miejsce – wioskę Stary Pantaleon oraz lokalny targ
• Zwiedzili The National Hellenic University
Dodatkowo brali udział w grach terenowych realizując program kulturowy.
We wrześniu planowany jest wyjazd kolejnej grupy 10 uczniów z klas o profilu technik logistyk. Natomiast w czerwcu na tygodniowe szkolenie w regionie Pieria w Grecji wyjedzie 10 nauczycieli uczących przedmiotów zawodowych.
Koordynatorami projektu są nauczyciele przedmiotów zawodowych: Iwona Rzeźnik i Patryk Dziewit, którzy odpowiadają za sprawną realizację całej mobilności.
Projekt jest realizowany w ramach programu „Zagraniczna mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego+ w Programie Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027, realizowanego na zasadach Programu Erasmus+.
Dzięki takim inicjatywom młodzież ma szansę na rozwój swoich umiejętności zawodowych i językowych, co z pewnością przyczyni się do lepszego startu w ich przyszłą karierę zawodową.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Bezpłatne badania mammograficzne. Zbadaj się i zyskaj spokój !

Wiadomości Mielec

Szkoły przyjazne utalentowanym uczniom

Wiadomości Mielec

Zmiany w składzie kadry PGE FKS Stal Mielec [VIDEO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa