W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje Kultura i nauka

Uczniowie z Niemiec odwiedzili powiat [FOTO]

Uczniowie i nauczyciele z Bertolt-Brecht-Gesamtschule już kolejny raz odwiedzili Mielec. Wczoraj w starostwie powiatowym spotkali się ze starostą Stanisławem Lonczakiem i wicestarostą Andrzejem Bryłą.

Ośmioro uczniów z BBG Löhne już od kilku dni towarzyszy swoim rówieśnikom z I Liceum Ogólnokształcącego w Mielcu w ich codziennym szkolnym życiu. Jednym z elementów wymiany są wycieczki, podczas których Niemcy mogą poznać najważniejsze i najciekawsze miejsca na mapie powiatu mieleckiego. O pierwszych wrażeniach z pobytu w Polsce opowiedzieli podczas spotkania w starostwie powiatowym we wtorek, 18 kwietnia.

Spotkanie poprowadził Starosta Powiatu Mieleckiego Stanisław Lonczak wspólnie z Wicestarostą Powiatu Mieleckiego Andrzejem Bryłą. – Cieszymy się, że po czasie pandemii, która ograniczyła naszą współpracę na kilka lat, ponownie mamy okazję gościć Was w powiecie mieleckim. Niech będzie to dla Was udany, owocny tydzień, pełen radości, ciekawych doświadczeń i nowej wiedzy– przekazali gospodarze powiatu.

Wymiana z Bertolt-Brecht-Gesamtschule odbywa się już po raz siedemnasty. Jej uczestnicy przybyli do Polski w piątek, 14 kwietnia i pozostaną naszymi gośćmi jeszcze do 21 kwietnia.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Prace drogowe w Łączkach Brzeskich

Wiadomości Mielec

Mielecka Gwiazda Sportu będzie drugi raz na olimpiadzie

Wiadomości Mielec

Spędź wakacje z wojskiem

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa