W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

Uczniowie z Zespołu Szkół Budowlanych przyłączyli się do pomocy potrzebującej rodzinie

12 lutego 2016 roku w programie TVP1 wyemitowano program Cztery kąty Anioł piąty.

Bohaterkami programu  były dziewczynki z Woli Otałęskiej koło Mielca ,którym trzy lata temu zmarła mama. Tata jest bardzo chory. Obowiązki głowy rodziny przejęła 12 – letnia Ania, która musiała szybko wydorośleć i zająć się młodszą siostrą oraz chorym ojcem.

Ciężką sytuacją materialną rodziny zauważył sąsiad, który poprosił o pomoc Stowarzyszenie „Piękne Anioły” i Fundację „Fabryki Marzeń”.

Do Woli Otałęskiej pojechała też ekipa telewizyjna nowego programu TVP pod tytułem  „Cztery kąty, anioł piąty”. Postanowiono odremontować pokoje dziewczynek  i łazienkę. Wszyscy ludzie z miejscowości, wolontariusze i harcerze włączyli się w pomoc rodzinie.

Nie mogło też zabraknąć uczniów z Zespołu Szkół Budowlanych im. Żołnierzy Armii Krajowej w Mielcu, którzy włączyli się w akcję. Inicjatorem udziału w szczytnej akcji był dyrektor szkoły Stanisław Starzyk. Uznał, iż akcja pomocy dla Ani, Agnieszki i chorego ich taty to niezwykle piękne przedsięwzięcie, w którym mogą służyć pomocą uczniowie z zasadniczej szkoły budowlanej i technikum budowlanego

. Młodzież z ogromnym  zapałem przystąpiła do remontu łazienki i pokoi pod czujnym okiem instruktorów nauki zawodu: Marcina Niekurzaka, Mirosława Kiliana  i Lucjana Gołębiowskiego starała się wykonać perfekcyjnie to zadanie.

Uczniowie później wspominali, iż  było to dla nich niezwykłe przeżycie, bo mieli świadomość, że sprawią wielką radość dziewczynkom i ich tatowi tak ciężko doświadczonym przez los. Dyrektor ZSB podkreślił, że jest dumny ze swoich uczniów,  którzy są  tak wrażliwi na krzywdę drugiego człowieka i potrafią z takim oddaniem wykonywać swoją pracę.

Materiał filmowy: http://vod.tvp.pl/24249352/12032016

 

hvh

 

Zobacz też...

Wypalanie traw

Redaktor naczelny

Targowisko miejskie przy ulicy Wolności będzie przebudowane

Redaktor naczelny

Święto Mieleckich funkcjonariuszy [FOTO]

Redaktor naczelny