W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje Kultura i nauka

Uczniowie z Zespołu Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego w prestiżowym gronie “Projektantów Edukacji”[FOTO]

Aż 8 szkół z województwa podkarpackiego, znalazło się w gronie laureatów prestiżowego konkursu “Projektanci Edukacji”, organizowanego co roku przez wydawnictwo Nowa Era.

Wśród zwycięzców 1. etapu konkursu są uczniowie ze szkół z Zarzecza, Medyni Łańcuckiej, Żurawiczek, Jasionki, Dębicy, Oleszyc, Jasła i Mielca. Nagrodami za najlepsze projekty edukacyjne są granty finansowe, które mają wesprzeć realizację uczniowskich pomysłów: będą przeznaczone np. na zakup sprzętu elektronicznego, zorganizowanie wystawy, czy też wyposażenie szkoły w zbiornik na deszczówkę.

Nagrodzone projekty były bardzo różnorodne, miały charakter badawczy, ekologiczny, jak i kulturalny, często też odwoływały się do wykorzystywania nowych technologii w nauce. Wśród nich znalazły się pomysły min. na śledzenie i badanie nowo odkrytych chmur na niebie, wielopiętrową uprawę roślin sterowaną przez specjalną aplikację, promowanie ekologicznych postaw wśród rówieśników, czy też monitorowanie życia pszczelej rodziny wraz z całym naukowym zapleczem i specjalnym systemem komputerowym. 

Pomysły uczniów z podkarpackich szkół znalazły się wśród 60 projektów nagrodzonych przez jury w 11. edycji ogólnopolskiego konkursu “Projektanci edukacji”, przeznaczonego dla nauczycieli i uczniów szkół podstawowych oraz średnich, którzy chcą realizować ciekawe projekty edukacyjne i szukają dla nich wsparcia finansowego oraz merytorycznego. W tym roku rywalizowali ze sobą uczniowie z 457 szkół. Dodatkowe 15 grantów powędruje do uczniowskich grup projektowych, które wygrały w ogólnopolskim głosowaniu internautów – oddano w nim prawie 130 tysięcy głosów! Łączna pula nagród finansowych w pierwszym etapie wyniosła 75.000 zł. 

– To wyjątkowa edycja konkursu. Czas pandemii jest ciężki dla uczniów, którzy podporządkowani różnego rodzaju nakazom i zaleceniom, mają wrażenie, że niewiele od nich zależy. Dlatego wszyscy tegoroczni uczestnicy “Projektantów edukacji” są naszymi bohaterami – przesłane propozycje były kreatywne, inspirujące i dokładnie przemyślane komentuje Małgorzata Jankowska, koordynatorka inicjatyw odpowiedzialnych społecznie w wydawnictwie Nowa Era i jurorka konkursu “Projektanci edukacji.           –   Mamy nadzieję, że zaangażowanie uczniów w opracowanie pomysłów, a potem realizację fantastycznych projektów edukacyjnych, da im poczucie wewnętrznej mocy i wielką satysfakcję z wykonywanej wspólnymi siłami pracy – dodaje Małgorzata Jankowska. 

18 stycznia rozpoczął się drugi etap konkursu “Projektanci edukacji”, w którym będzie oceniany sposób realizacji zgłoszonych wcześniej pomysłów. Mogą wziąć w nim udział nie tylko uczniowskie zespoły projektowe nagrodzone grantami finansowymi w 1 etapie konkursu, ale także wszyscy pozostali uczestnicy 11. edycji konkursu. Na realizację projektów i przedstawienie wyników jury konkursowemu, uczniowie i nauczyciele mają czas do 15 kwietnia tego roku. 13 maja jury ogłosi zwycięzców 2 etapu konkursu i przyzna im 5 złotych grantów po 2.000 zł każdy, ufundowanych przez organizatora konkursu – wydawnictwo Nowa Era.  

Dodatkowo spośród uczestników drugiego etapu konkursu miesięcznik Focus i serwis Focus.pl wybiorą jeden najlepszy według nich projekt. Redakcja przeprowadzi wywiad z członkami zwycięskiego zespołu i zaprezentuje ich projekt w specjalnym materiale opublikowanym na łamach miesięcznika Focus. 

Uczestnicy konkursu “Projektanci edukacji” cały czas mogą liczyć na wsparcie merytoryczne Organizatora – czekają na nich liczne materiały merytoryczne, m.in e-booki, webinary i artykuły eksperckie,  zgromadzone na dedykowanej stronie internetowej https://projektanciedukacji.pl. Dostępna jest na niej również pełna lista pomysłów nagrodzonych w 1 etapie konkursu

Laureaci “Projektantów Edukacji” z Podkarpacia:

Zespół Szkół im. prof. J.Groszkowskiego w Mielcu, projekt  “Satysfakcja z pracy kelnera” (nagroda jury)

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa