W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Galerie Informacje Kultura i nauka

Uczniowie ZSB wraz z dyrektorem szkoły wspięli się na Palenicę [FOTO]

Uczniowie z klasy III TC w dniach 25-26 maja 2022 roku przebywali w Pieninach, gdzie zwiedzili wąwóz Homole, zdobyli Palenicę i szczyt „Trzy Korony”. Opiekę nad młodzieżą  sprawowali: Bogumiła Starzyk i dyrektor ZSB Stanisław Starzyk. Szczegółową relację najlepiej przedstawiła jedna z uczestniczek.

Wycieczkę rozpoczęliśmy w środę pięknym porankiem, z lekkim przekonaniem że może niedługo zacząć padać, jednak nie odstraszyło nas to ani trochę! Po przebyciu długiej drogi autokarem, dzielnie wyruszyliśmy tym razem pieszo na podbój gór. Najpierw udaliśmy się na spacer wzdłuż Wąwozu Homole, a następnie zdobyliśmy szczyt Palenicy, tam wzięliśmy szybki prysznic, który zafundowała nam natura ( czyt. deszcz). Na szczęście uratowały nas pobliskie grzyby, pod którymi znaleźliśmy bezpieczne schronienie. Każdy wykazał się niesamowitą odwagą i odpornością na warunki pogodowe. Na twarzach uczestników ukazał się uśmiech, kiedy to siedzieli w restauracji na szczycie Palenicy.  Zmoczeni do ostatniej nitki, dobrze się bawili, bo mieli świadomość, że nie są z cukru, więc się nie roztopią. Później, wieczorową porą, odbył się grill, przepełniony śpiewami, śmiechem i po prostu radością z tego, że możemy wspólnie się integrować. Przez cały wyjazd mieliśmy zapewnione przepyszne jedzenie. Jak niektórzy byli już najedzeni to znalazł się ten jeden, niedosyty stół jak światełko w tunelu i przyjął wszystko, co było (nie ma za co i dziękujemy) Następny dzień to było heroiczne wejście z Panem Dyrektorem na szczyt Trzy Korony, gdzie wiatr na szczycie chciał nam pokazać jak sie lata, jednak na szczęście nikt z tego nie skorzystał. Dla innych była opcja na spokojne spacery z naszą wychowawczynią po majestatycznej okolicy. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Była to zdecydowanie jedna z tych wycieczek, z których nie chciało się wracać!

Wiktoria Pleban

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa