W Cieniu Jupiterów Mielec
Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Uczniowie ZSE znów bezkonkurencyjni w podatkach

Monika Łaz i Adrian Rogala z Technikum nr 1 w Zespole Szkół Ekonomicznych im. bł. ks. Romana Sitki w Mielcu zostali laureatami drugiego etapu VI Podkarpackiego Konkursu Wiedzy o Podatkach.
Konkurs organizowany jest przez Podkarpacki Oddział Krajowej Izby Doradców Podatkowych pod honorowym patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty. Jego zadaniem jest rozwijanie zainteresowań młodzieży problematyką zagadnień podatkowych.


W wojewódzkiej rozgrywce finałowej, która odbyła się 15 marca 2016 r. w Wyższej Szkole Prawa i Administracji w Rzeszowie, uczestniczyło 37 najlepszych uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całego Podkarpacia. Wśród nich znalazło się 5 reprezentantów ZSE w Mielcu, wyłonionych spośród autorów 65 prac pisemnych nadesłanych w ramach etapu szkolnego.
Rzeszowskie zmagania konkursowe składały się z dwóch części: testu wielokrotnego wyboru i odpowiedzi na wylosowany zestaw pytań. Do części ustnej przeszło 18 uczestników, którzy uzyskali największą ilość punktów za test. Musieli oni wykazać się wiedzą z zakresu tematu przewodniego, jakim była ordynacja podatkowa.

W finałowej trójce na miejscach pierwszym i trzecim uplasowali się uczniowie mieleckiego „Ekonomika”: Monika Łaz z klasy IIIb oraz Adrian Rogala z klasy IIb. Jako laureaci konkursu zostali zakwalifikowani do udziału w etapie ogólnopolskim, który zostanie przeprowadzony 8 kwietnia 2016 r. na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.
Jest to ogromny sukces , zwłaszcza że uczniowie ZSE już po raz piąty z rzędu byli najlepsi, potwierdzając tym samym wysoki poziom przygotowania merytorycznego. Ich opiekunem naukowym jest nauczycielka przedmiotów zawodowych Małgorzata Stępień.

Informacja i zdjęcie:

Zespół Szkół Ekonomicznych w Mielcu

 

szkola

 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Prezentacja Zastępców Prezydenta Miasta Mielca [VIDEO]

Wiadomości Mielec

Światowy Dzień Osób Chorych na Stwardnienie Rozsiane [FOTO]

Wiadomości Mielec

Niedźwiedź pojawił się w powiecie mieleckim

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa