W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
Paliwa Mielec
fratelli
Image default
Galerie Kultura i nauka

Uczniowie ZST odbyli pierwsze godziny prestiżowych praktyk [FOTO]

Przyszli mechanicy lotniczy oraz monterzy maszyn i urządzeń w czasie ferii zimowych odbyli swoje pierwsze zawodowe praktyki. Zrealizowali je w firmach: Linetech, R&G oraz Gardner Aerospace.

W stażach, które odbyły się między 5 a 9 lutego br. udział wzięło łącznie 37 osób. 16 uczniów uczyło się podstaw zawodu mechanika lotniczego w firmie Linetech w Jasionce. Młodzież kształcąca się na kierunku monter maszyn i urządzeń szlifowała umiejętności w mieleckich firmach: Zakładach Elektroniki i Mechaniki Precyzyjnej R&G SA (6 uczniów) oraz Gardner Aerospace (12 uczniów). Dodatkowo, w każdym z partnerskich przedsiębiorstw swoje kwalifikacje podnosili również nauczyciele przedmiotów zawodowych.

Przypomnijmy. Staże realizowane są w ramach projektu „Zawody przyszłości – doskonalenie kształcenia zawodowego w powiecie mieleckim” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego, Oś priorytetowa IX Jakość edukacji i kompetencji w regionie, Działanie 9.4 Poprawa jakości kształcenia zawodowego. Celem projektu jest przede wszystkim umożliwienie uczniom zdobycia umiejętności i kompetencji dostosowanych do aktualnych potrzeb rynku pracy. Służą temu staże zawodowe realizowane w wymiarach wykraczających poza praktyczną naukę zawodu, o której mowa w rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej.

W ciągu trzech lat kształcenia przyszli monterzy maszyn i urządzeń odbędą łącznie 300 godzin praktyk w firmach Gardner Aerospace oraz R&G. Jeszcze więcej, bo 450 godzin stażu czeka młodych mechaników lotniczych. W czteroletnim procesie kształcenia i praktyk, uczniowie nie tylko zetkną się z obsługą hangarową samolotów na lotnisku w Jasionce, ale i zostaną skierowani na staże do oddziałów firmy Linetech w Katowicach i Warszawie.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Cztery pory roku w gminie Mielec – konkurs fotograficzny [FOTO]

Wiadomości Mielec

Kolejne zwycięstwo Czeczeńców. Handball Stal Mielec – AZS Biała Podlaska 33:27 [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Smoczka Park MTB 2024 – Fotorelacja

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa