16 lutego 2019 (sobota) - 7:24
Slider
Image default
Galerie Kultura i nauka

Uczniowie ZST rozpoczęli praktyki w firmie Linetech [FOTO]

29 stycznia pierwsi uczniowie uczęszczający do klas patronackich firmy Linetech Aircraft Maintenance rozpoczęli praktyki w rzeszowskim hangarze. Są wśród nich przyszli mechanicy lotniczy z mieleckiego Zespołu Szkół Technicznych.

Projekt, do którego firma i szkoły przygotowywały się przez niemal rok ruszył we wrześniu. Uczniowie uczęszczający do klas patronackich Linetech rozpoczęli praktyki zawodowe, które będą liczyć się do doświadczenia potrzebnego w zdobyciu licencji podstawowej mechanika lotniczego. Młodzież nie tylko zdobędzie pierwsze praktyczne doświadczenia, ale i otrzyma wynagrodzenie za pracę.

W ciągu roku każdy uczęszczający odbędzie 150 godzin praktyki. Poza kształceniem uczniów, Linetech szkolić będzie także nauczycieli zawodowych – dzięki temu wszyscy będą na bieżąco zaznajomieni z najnowszymi metodami obsługi statków powietrznych. – Niestety, program edukacji nie zawsze pokrywa się z realnymi potrzebami firm. By dobrze przygotować przyszłych mechaników, przekażemy im wiedzę najnowszą, a nie tę przygotowaną w książkach sprzed kilku lat. Szkoląc zarówno uczniów jak i nauczycieli, przekażemy też przesłanie do Ministerstwa Edukacji, co w programie nauczania mechaników lotniczych warto zmienić lub poprawić – mówi Daria Korcz, szefowa Działu Badań i Rozwoju Linetech.

Od pierwszego dnia praktyk, uczniowie pracują przy dużych samolotach pasażerskich obsługiwanych w Linetech – Boeing 737, Airbus A320 czy Embraer 190. Pod okiem licencjonowanych mechaników i inżynierów uczą się pracować przy systemach awionicznych, elementach wnętrza kabiny, silnikach lub strukturze samolotu. Linetech zapewnia pełną gamę przeglądów, więc praktykanci będą mieli okazję wziąć udział nawet w najcięższej obsłudze prowadzonej w rzeszowskim hangarze.

Oprócz uczniów z Mielca, praktyki odbywają również rzeszowianie. Obie klasy patronackie powstały dzięki działaniu 9.4 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020, czyli „Poprawa Jakości Kształcenia Zawodowego”.

W ramach tego samego programu uczniowie ZST w Mielcu odbywają praktyki również w dwóch innych firmach: R&G oraz Gardner w Mielcu.

Slider

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Mielec: Informacje, Relacje, Wiadomości, Wydarzenia, Ogłoszenia, Nowości

Zaloguj się

Nie masz konta?Zarejestruj się tutaj
X

Rejestracja