W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Kultura i nauka

Uczniowie ZST w Mielcu finalistami I Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Lotniczej

W dniu 16 maja 2017 roku w Zespole Szkół Technicznych w Mielcu odbył się I etap Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Lotniczej organizowany przez Zespół Szkół w Porębie.

Po pierwszym etapie wyłoniono reprezentację składającą się z dwóch 2-osobych drużyn, w których znaleźli się uczestnicy klasy 3AM Technikum Mechanicznego: Patryk Rokoszak, Paweł Opiela, Daniel Pyź i Wiktor Wilk.
Obie drużyny reprezentowały Zespół Szkół Technicznych w kolejnym etapie Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Lotniczej, który odbył się dnia 6 czerwca 2017 r. na terenie Międzynarodowego portu Lotniczego w Pyrzowicach.

W konkursie trzeba było wykazać się wiedzą teoretyczną, m. in. z historii lotnictwa, ale także praktyczną, dotyczącą modelarstwa. Rywalizację uczniowie ukończyli z tytułem finalistów.

Po uroczystym wręczeniu certyfikatów uczniowie wraz z opiekunem Panem Jackiem Zającem wzięli udział w wycieczce edukacyjnej do firmy LINETECH Pyrzowice, zajmującej się obsługą liniową i hangarową statków powietrznych. Dzięki temu uczniowie połączyli rywalizację z nauką praktyczną, gdyż mieli możliwość poznania najnowocześniejszych technik naprawiania statków powietrznych.

ZST Mielec

 

 

 

 

Zobacz też...

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa