Udane mistrzostwa mieleckich modelarzy [FOTO]

Na Lotnisku w Lesznie odbyły się Mistrzostwa Polski Modeli Kosmicznych. Organizatorem imprezy była Centralna Szkoła Szybowcowa AP w Lesznie.

Mieleckim modelarzom ze Stowarzyszenia Akademia Umiejętności Technicznych „Leonardo”udało się zdobyć ponad 20 medali.

Zawody w Lesznie dla wielu miłośników modelarstwa są powodem do radości ze zdobytych miejsc i punktacji.

W październiku w Rumunii odbędą się Mistrzostwa Świata Modeli Kosmicznych, mieleccy młodzi modelarze już przygotowują się do zawodów.

Wśród wielu nagrodzonych modelarzy z Mielca m.in.w kategorii juniorów wygrała Emilia Wojdyło z wynikiem 360,4m przed Kornelią Goryczka z wynikiem 356,3m i Alexem Sadowy 344,4.

W kategorii seniorów zwyciężył Grzegorz Goryczka z wynikiem 711,3m przed Kacprem Krempą 610,3m i Wojciechem Wojdyło 584,6m.

W konkurencji rakietoplanów zdalnie sterowane S8D dla juniorów zwyciężył Wojciech Koszelski przed Mateuszem Czerkiesem.