W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
fratelli
EsteticDent Dentysta Mielec
Image default
Informacje

Układ drogowy w powiecie mieleckim na ostatniej prostej [FOTO]

Rozstrzygnięto właśnie przetarg na ostatni etap obwodnicy Mielca czyli nowy odcinek drogi wojewódzkiej 984 z Piątkowca do Rzędzianowic. Wczoraj samorządowcy z powiatu spotkali się z marszałkiem aby omówić wspólne finansowanie wkładu własnego.

 Przetarg wygrało konsorcjum firm PRD Mielec (lider) oraz Remost Dębica (partner). Cała inwestycja kosztować będzie ponad 52 mln złotych z czego prace budowlane to kwota rzędu 40,7 mln zł.

Spotkanie odbyło się dokładnie w czwartą rocznicę podpisania listu intencyjnego między samorządami województwa i powiatu mieleckiego, który określał zakres przebudowy układu drogowego w powiecie mieleckim. W liście, samorząd powiatu i poszczególne gminy deklarowały wsparcie finansowe do wkładu własnego właśnie dla odcinka z Piątkowca do Rzędzianowic. Dziś za pośrednictwem łączy internetowych rozmawiali na ten temat radni województwa Maria Napieracz i Jan Tarapata, starosta mielecki Stanisław Lonczak, prezydent Mielca Jacek Wiśniewski, burmistrz Radomyśla Wielkiego Józef Rybiński oraz wójtowie Michał Deptuła (Wadowice Górne), Sławomir Sidur (Czermin) i Józef Piątek (gm. wiejska Mielec). Wkład własny do wspomnianej inwestycji to kwota ponad 9,5 mln złotych. Wszyscy zgodnie zadeklarowali, że na miarę możliwości będą chcieli partycypować w finansowaniu wkładu własnego. Który samorząd w jakim zakresie dołoży się do tej inwestycji, zostanie ustalone podczas odrębnego spotkania między zainteresowanymi.

Wspólnie dajemy bardzo dobry przykład współpracy między samorządami. Montaż finansowy, który powstanie pozwoli zamknąć ten nowy układ drogowy wokół Mielca. Jeździmy już mostem na Wisłoce. Wczoraj oddaliśmy do użytku obwodnicę Radomyśla Wielkiego, wkrótce podpiszemy umowę na realizację drogi z Rzędzianowic do Piątkowca. To wiekowe inwestycje dla powiatu mieleckiego – powiedział marszałek Władysław Ortyl.

List intencyjny podpisany w 2016 roku zakładał budowę północnej obwodnicy Mielca od Chorzelowa do Piątkowca z mostem na Wisłoce oraz powstanie wiaduktu nad torami kolejowymi, który miał połączyć ten fragment z istniejącą już obwodnicą wschodnią. Podpisali go oprócz marszałka województwa ówczesny starosta mielecki Zbigniew Tymuła, nieżyjący już prezydent Mielca Daniel Kozdęba oraz wójtowie Józef Piątek (gm. W. Mielec), Leon Getinger (Czermin) i Jerzy Kos (Wadowice).

Pierwszy etap od Chorzelowa do Rzędzianowic z przeprawą przez Wisłokę już powstał. Kwestia wiaduktu również toczy się w dobrym kierunku, bo jego budowa została włączona do inwestycji remontu linii kolejowej L25. Pozostały do realizacji odcinek Rzędzianowice – Piątkowiec jako nowy fragment drogi wojewódzkiej 984 będzie wkrótce realizowany. W Piątkowcu już rozpoczęto wycinkę drzew pod inwestycję, trwa wykup gruntów i nieruchomości przez które przebiegać będzie droga, a w najbliższych dniach Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich podpisze umowę z wyłonionym w przetargu wykonawcą na realizację tej inwestycji. Głównym źródłem finansowania wszystkich trzech inwestycji są Fundusze Europejskie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego 2014-2020, którego instytucją zarządzającą jest urząd marszałkowski.

Tomasz Leyko

Rzecznik prasowy UMWP

Zdjęcia archiwum UMWP

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Odpowie za posiadanie narkotyków

Wiadomości Mielec

Mistrzostwa Pierogowe w Górkach [FOTO]

Wiadomości Mielec

ZPiT „Chorzelowiacy” uświetnili swój jubileusz [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa