W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Sport

UKS SMS Szóstka Mielec po raz trzeci Mistrzem Podkarpacia

Przypomnijmy, że na początku lutego (03.02.2018) Juniorki UKS SMS Szóstki Mielec po raz trzeci zdobyły Mistrzostwo Podkarpacia. W rozgrywkach zaprezentowały się bardzo dobrze. Wygrały 18 spotkań.

– Zdominowaliśmy w tym roku rozgrywki juniorskie. Przez cały sezon straciliśmy tylko 4 sety. Gdy doszło do barażu o pierwsze miejsce z drużyną z Jarosławia, dziewczyny stanęły na wysokości zadania i ponownie wygrały z drużyna SAN- Pajda wzmocnioną 4 zawodniczkami z SMS-u Szczyrk – relacjonuje trener Roman Murdza.

Juniorki Szóstaki tworzą zgrany zespół. Zaskakują swoją skuteczną grą. – Najmocniejsze strony naszej drużyny, to przede wszystkim wzajemna współpraca, odpowiedzialność za koleżankę i za siebie. To daje efekty przy obronie i kontrataku. Dobre przyjęcie i kończący atak robi różnice z pozostałymi zespołami – wyjaśnia trener Murdza.

Jakie są tegoroczne założenia zespołu? – Jedno zostało spełnione, zostaliśmy trzeci raz z rzędu Mistrzem Województwa. Natomiast naszą ambicją jest awansować do półfinału, a nawet do finału. Byłby to duży sukces w skali nie tylko województwa, ale i Polski, czego sobie i zespołowi bardzo życzę – podsumował trener mielczanek.

W najbliższy czwartek (15.02) rozpoczną się ćwierćfinały Mistrzostw Polski. UKS Szóstka będzie gospodarzem zawodów dla grupy nr 4. Jej rywalami w podgrupie A będą: ESPES Sparta Warszawa oraz UKS Reda Ciechocino.

Skład UKS SMS Szóstka Mielec: Alicja Konieczny, Zuzanna Babś, Alicja Węgrzyn, Kaja Daniluk, Martyna Czebiera, Martyna Gorzkiewicz, Aleksandra Krycka, Daria Pykosz, IgaPłaszewska, Maria Raszek (kapitan zespołu), Julia Koza (libero), Ewelina Gomułka, Agnieszka Konieczny, Patrycja Maczuga (libero), Justyna Pietruszka.

Trener: Roman Murdza 

SMS Mielec 

 

 

Zobacz też...

W Cieniu Jupiterów Mielec
Mielec: Informacje, Relacje, Wiadomości, Wydarzenia, Ogłoszenia, Nowości