W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
fratelli
Paliwa Mielec
Image default
Kultura i nauka Materiały video

„Ułaskawienie” wywiad z Janem Jakubem Kolskim [VIDEO]

Zaraz przed podkarpacką premierą filmu „Ułaskawienie”, Jan Jakub Kolski udzielił krótkiego wywiadu. Reżyser w rozmowie z mielczaninem Tomaszem Leyko mówi nie tylko o tym, jak wyglądała praca nad filmem, ale również o tym, co spotkało go podczas pracy w naszym województwie.

Twórca kultowego ”Jancia Wodnika” jest jednym z najciekawszych twórców polskiego kina. Ma na swoim koncie kilkanaście filmów pełnometrażowych i prawie za każdy z nich otrzymał jakąś nagrodę. Kolski tworzy kino autorskie. Jest reżyserem, scenarzystą i operatorem. Na dużym ekranie zadebiutował w roku 1990 filmem „Pogrzeb kartofla”, jednak zanim do tego doszło reżyser, zrobił mnóstwo filmów krótkometrażowych, z których do najważniejszych należą: „Mały dekalog”, „Jak mnie kochasz”, „Słowiański świt” i „Ładny dzień”.

Ogólnopolską popularność przyniósł Kolskiemu w 1993 roku „Jańcio Wodnik”, w którym brawurowo zagrał Franciszek Pieczka i za który reżyser otrzymał w 1994 roku „Paszport Polityki”. Od tamtej pory publiczność z niecierpliwością oczekuje na każdy nowy film artysty wiedząc, że to co zobaczy będzie przykładem najlepszego kina. Jan Jakub Kolski jest również pisarzem. Ma na swoim koncie zbiór „Jańcio Wodnik i inne nowele” oraz powieść „Kulka z chleba”.

”Ułaskawienie” to historia o rodzicach żołnierza opowiadana z perspektywy ich siedemnastoletniego wnuka Janka. Wpisana w dramatyczne wydarzenia w powojennej Polsce, zawiera jednak unikalną treść: fabuła skupia się przede wszystkim na sile i odwadze rodziców, pokazując ich walkę o odzyskanie godności i równowagi po utracie syna.

Podczas uroczystości upamiętniających Żołnierzy Wyklętych, jakie odbyły się w Mielcu w ostatni weekend w Samorządowym Centrum Kultury odbyła się także mielecka premiera tego filmu.

YouTube player
e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Czeczeńcy przegrali z beniaminkiem. Handball Stal Mielec – KPR Żukowo 30:34 [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

ZSB obchodziło jubileusz istnienia [FOTO]

Wiadomości Mielec

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Radomyślu Wielkim [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa