W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Galerie Informacje

Ulica Wojska Polskiego już gotowa [VIDEO]

Zakończyła się warta przeszło 9 milionów złotych inwestycja w rejonie mieleckiej SSE. W piątek, 25 września, odbył się jej odbiór techniczny.

 Przebudowa ul. Wojska Polskiego objęła trzy kluczowe dla Specjalnej Strefy Ekonomicznej odcinki o łącznej długości blisko dwóch kilometrów. Zmodernizowany został fragment drogi od ul. Cyranowskiej do Bramy Głównej SSE (z pominięciem ronda, które remontuje Urząd Miejski), dalej od Bramy Głównej SSE do ronda przy Agencji Rozwoju Przemysłu, a także odcinek prowadzący od ronda przy ARP do skrzyżowania przy zakładzie Colfarm.

Nawierzchnia asfaltowa na tych odcinkach została całkowicie rozebrana i wykonana na nowo, od podstaw, przy jednoczesnym wzmocnieniu pakietem warstw bitumicznych. Rozwiązanie to ma zapewnić przeprawie trwałość na wiele kolejnych lat.

Zakres zadania, oprócz wykonania nowych nawierzchni asfaltowych, objął także szereg innych prac zrealizowanych z myślą o pracownikach mieleckiej SSE poruszających się po jej terenie różnymi środkami transportu. – Zdecydowanie brakowało tu parkingów, ścieżek rowerowych czy bezpiecznych przejść dla pieszych. Tego rodzaju infrastruktura, w ramach przeprowadzonego remontu, również została wykonana. Dziś w tym miejscu pojawiła się inna, zupełnie nowa jakość; jakość, na jaką zdecydowanie zasługuje strefa ekonomiczna przodująca nie tylko w kraju, ale i Europie – podkreślał podczas dzisiejszego odbioru technicznego starosta mielecki Stanisław Lonczak. Jak dodał, zakończona właśnie inwestycja drogowa była jedną z największych zrealizowanych w ciągu minionych dwóch lat.

Przygotowany dla tej inwestycji plan organizacji ruchu potrzebował dużego nadzoru w terenie. Właściwie każdego dnia kontrolowaliśmy postęp prac i dostosowywaliśmy niezbędne rozwiązania, tak, aby uciążliwość remontu, dla wszystkich poruszających się tym odcinkiem, była jak najmniejsza – mówił Maciej Jemioło, Członek Zarządu Powiatu Mieleckiego, pytany o techniczne i logistyczne trudy związane z realizacją przebudowy najruchliwszej spośród powiatowych dróg. Korzystający z tego szlaku komunikacyjnego nie składali jednak uwag ani skarg, a całość prac została zrealizowana w założonym terminie, a więc do końca sierpnia br. 

Inwestycję zrealizowało Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe S.A. za kwotę 9 400 770,52 zł. Wkład własny samorządu Powiatu Mieleckiego wyniósł 3 760 308,52 zł. Pozostałe 60% środków tj. 5 640 462,00 zł stanowiło dofinansowanie pozyskane z Funduszu Dróg Samorządowych.

Obecnie w rejonie SSE trwają jeszcze prace przy przebudowie ul. Przemysłowej oraz ronda przy Bramie Głównej SSE realizowane przez Urząd Miejski w Mielcu. Planowany termin zakończenia tej inwestycji to październik br. 

e-leclerc-mielec
Navi

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa