W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
fratelli
Paliwa Mielec
Image default
Informacje

Uniwersalność helikoptera BLACK HAWK na konferencji poświęconej ewakuacji medycznej

 Zrekonfigurowany śmigłowiec z infrastrukturą medyczną, do wsparcia na polu bitwy i misji humanitarnych

Wszechstronność produkowanego w Mielcu helikoptera S-70i BLACK HAWK zostanie pokazana na dużej konferencji poświęconej ewakuacji medycznej (MEDEVAC), która odbędzie się na terenie Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie w dniach 29-30 września.

Aby podkreślić potencjał wielozadaniowego śmigłowca, prezentowany BLACK HAWK będzie wyposażony w zintegrowany pakiet sprzętu medycznego do misji ewakuacyjnych, zaprojektowany do bezpiecznej ewakuacji rannych żołnierzy z pola bitwy lub wspierania operacji ratunkowych podczas klęsk żywiołowych.

Konwersja z uzbrojonej wersji wsparcia bojowego, zaprezentowanej latem tego roku w Wielkiej Brytanii i w Polsce, do wersji medycznej jest możliwa w ciągu kilku godzin. “Dzisiejszy teatr działań wojennych i budżety obronne wymagają śmigłowca, który może wykonać każdą misję, jest zarówno łatwy w obsłudze, jak i w konserwacji w warunkach polowych” powiedział Janusz Zakręcki, Prezes i Dyrektor Naczelny PZL Mielec.

„Zaprojektowany konkretnie jako helikopter wojskowy, a nie jako zaadaptowana wersja helikoptera cywilnego, BLACK HAWK odpowiada na te potrzeby dzięki swojej wszechstronności, niezawodności i osiągom, nawet podczas działań w najtrudniejszych warunkach”.

W konfiguracji MEDEVAC niezawodny i wytrzymały BLACK HAWK zapewnia lotnicze wsparcie medyczne i transport pacjenta w warunkach zbliżonych do ambulansu, oferując nowoczesny, całościowy pakiet ratunkowych usług medycznych, umożliwiający transport pacjenta do szpitala bez względu na odległość od punktu, w którym toczą się działania. Jako platforma wojskowa, helikoptery BLACK HAWK są często wykorzystywane do transportu ofiar drogą powietrzną, w sytuacjach gdy wymagane jest szybkie działania, które pozwoli zapobiec śmierci tzw. „złota godzina”.

 

U.S. Army soldiers from 2nd Battalion, 12th Cavalry Regiment, 4th Brigade, 1st Cavalry Division, practice loading patients into a UH-60 Black Hawk helicopter during medical evacuation training at Contingency Operation Site Warrior, Kirkuk province, Iraq, May 6, 2011, in support of Operation New Dawn.  (Photo by: Spc. Sara Wakai)
U.S. Army

MEDEVAC BLACK HAWK może być wyposażony w kilka – maksymalnie do sześciu – stanowisk ratowania pacjenta. Jest wyposażony w siedzenia dla personelu medycznego, wzmocnioną podłogę, system kontroli środowiska, przenośny elektrokardiograf, defibrylatory, urządzenia odsysające, przenośne butle z tlenem i systemy monitorowania pacjentów.

Aby zlokalizować położenie ofiar, śmigłowiec może być wyposażony w elektrooptyczny system na podczerwień, system lokalizowania personelu oraz zintegrowany elektryczny dźwig ratunkowy. Z czteroosobową załogą, która składa się z pilota, drugiego pilota, mechanika i pracownika medycznego, MEDEVAC BLACK HAWK, wyposażony w cztery stanowiska ratunkowe wciąż może przyjąć na pokład do pięciu żołnierzy i jest gotowy do prowadzenia ratunkowych misji ewakuacyjnych nawet w trudnych warunkach pogodowych, w wysokich temperaturach, na dużych wysokościach, w dzień i w nocy.

Produkowany w PZL Mielec helikopter S-70i BLACK HAWK, na którym oparta jest wersja MEDEVAC, jaką zaprezentujemy w Dęblinie, może być wykorzystywana do misji wojskowych, poszukiwawczych i ratowniczych, a także pomocy humanitarnej i pomocy w przypadku katastrof.

Jest ona kombinacją zaawansowanych rozwiązań technologicznych, w tym potężne silniki, udoskonalony wirnik, z użyteczną przestrzenią kabiny aby móc spełniać swoją wielozadaniowość z równą doskonałością. BLACK HAWK, który już zapewnia pracę ponad 1.500 pracownikom w PZL Mielec i tysiącom kolejnym w firmach wchodzących w skład polskiego łańcucha dostaw, jest dostępny dla międzynarodowych klientów wojskowych, a także dla agencji rządowych na całym świecie.

W tym miesiącu Chile uznało, że S-70i spełnia jego wymogi, jeżeli chodzi o helikopter wielozadaniowy, stając się szóstym klientem eksportowym dla będących własnością Lockheed Martin Polskich Zakładów Lotniczych Mielec, jednego z największych w Polsce eksporterów produktów obronnych. 

Dominika Bochnak
Kierownik Działu PR i Marketingu

 

unnamed-1

            U.S. Army 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Wojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa w Boksie [FOTO]

Wiadomości Mielec

ZSB obchodziło jubileusz istnienia [FOTO]

Wiadomości Mielec

Policjanci w roli taksówki?

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa