W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje

„Uniwersytet Samorządności” w Chorzelowie

Gmina Mielec zakończyła realizację I etapu koncepcji „Uniwersytet Samorządności” w ramach Podkarpackiego Programu Odnowy Wsi na lata 2021 – 2025.

Celem koncepcji jest stworzenie warunków umożliwiających przeprowadzenia inicjatyw edukacyjnych w ramach koncepcji „Uniwersytetu Samorządności” mającej na celu  wdrażanie działań  ukierunkowanych na wspieranie idei społeczeństwa obywatelskiego na obszarach wiejskich. Głównym jej założeniem  jest stworzenie warunków do przeprowadzenia inicjatyw edukacyjnych takich jak szkolenia, zajęcia, kursy, warsztaty, które stanowiłyby odpowiedź na zapotrzebowanie lokalnych społeczności w zakresie samorządności.

Celem podejmowanych przez kolejne cztery lata przez Gminę Mielec działań będzie podniesienie poziomu świadomości i aktywności społecznej na obszarach wiejskich powiatu mieleckiego. W kolejnym roku Gmina Mielec będzie informować o możliwości zgłaszania swoich propozycji inicjatyw edukacyjnych, które następnie organizowane będą w Samorządowym Ośrodku Kultury i Sportu w Chorzelowie. Aby można było wykonać organizowane w kolejnych latach inicjatywy, w październiku zrealizowano zadanie pn. Remont budynku Samorządowego Ośrodka Kultury i Sportu w Chorzelowie w celu dostosowania go do potrzeb realizacji zajęć i warsztatów w ramach koncepcji „Uniwersytet Samorządności”.

Remont wykonano przy pomocy środków z budżetu Województwa Podkarpackiego w ramach Podkarpackiego Programu Odnowy Wsi na lata 2021-2025. Całkowita wartość zadania to 40 796,86 zł, dofinansowanie wyniosło  15 000,00 zł, a wkład własny 25 796,86 zł.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Mielecki Laur Kultury – gala wręczeń nagród [FOTO]

Wiadomości Mielec

Mielczanie na praktykach zawodowych w Sewilli

Wiadomości Mielec

Dzieci zwiedzały komendę policji [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa