W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Przestępstwa, skandale, afery

Uprawa konopi indyjskich na terenie Gminy Tuszów Narodowy

Policjanci postawili zarzut posiadania i uprawy konopi indyjskich trzem mężczyznom. Wszyscy podejrzani przyznali się do popełnienia przestępstwa i złożyli obszerne wyjaśnienia.

Zatrzymanie mężczyzn było efektem pracy funkcjonariuszy zwalczających przestępstwa narkotykowe na terenie powiatu mieleckiego.
Do pierwszego zatrzymania doszło przy ulicy Jagiellończyka w Mielcu. Tam podczas kontroli pojazdu funkcjonariusze u dwóch mężczyzn ujawnili susz roślinny oraz biały proszek w woreczkach strunowych.

Policyjny narkotester wstępnie potwierdził, że zabezpieczone substancje to marihuana i amfetamina. Mężczyźni, którzy mieli przy sobie narkotyki zostali zatrzymani. To mieszkańcy Mielca w wieku 24 i 26 lat. Kolejnego dnia policjanci przedstawili im zarzut posiadania narkotyków. Obaj przyznali się do popełnia przestępstwa i złożyli wyjaśnienia.

Policjanci ustalili także, że na jednej z posesji w gminie Tuszów Narodowy 35-letni mężczyzna uprawia konopie indyjskie. Funkcjonariusze przeszukali posesje i zabezpieczyli siedem kilkumetrowych krzewów oraz doniczkę z krzewem konopi. Uprawa znajdowała się tuż obok ogródka warzywnego. Właściciel uprawy tego samego dnia usłyszał zarzut. Mężczyzna przyznał się do popełnionego przestępstwa i złożył wyjaśnienia.

Zabezpieczone substancje trafią do policyjnego laboratorium. Podejrzanym za posiadanie i uprawę narkotyku grozi do 3 lat pozbawienia wolności. W sprawie prowadzone są dalsze czynności.

DCIM/100MEDIA/DJI_0030.JPG
e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa