W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2019/2020 w Gminie Padew Narodowa

Pięciuset trzydziestu uczniów Szkoły Podstawowej im. I. Łukasiewicza w Padwi Narodowej rozpoczęło nowy rok szkolny. Jak zawsze uroczystości poprzedziła msza święta, po której odbyły się spotkania w budynkach szkolnych: przy ul. Jana Pawła II 2 oraz przy ul. Szkolnej 1.

W tym roku uroczystości zbiegły się z osiemdziesiątą rocznicą wybuchu II wojny światowej, co zostało zaznaczone w części artystycznej, przygotowanej przez uczniów klasy 8a pod kierunkiem p. Agnieszki Jasińskiej oraz p. Krzysztofa Skórskiego. O tej ważnej rocznicy, która powinna służyć „Pamięci i przestrodze”, mówili także goście, którzy w tym ważnym dniu odwiedzili szkołę – poseł na sejm RP pani Krystyna Wróblewska, wójt gminy Padew Narodowa p. Robert Pluta, przewodniczący rady gminy p. Janusz Bik, sekretarz gminy p. Małgorzata Brożyna oraz radni: p. Teresa Mazur i p. Piotr Kędzior.

Pani poseł Krystyna Wróblewska, jako członek sejmowej Komisji Edukacji, Nauki
i Młodzieży przekazała na nowy rok szkolny uczniom i nauczycielom życzenia- ambicji, wytrwałości i samych sukcesów. Zapewniła o pamięci i dalszym wsparciu zarówno szkoły, jak i gminy Padew Narodowa.

Wójt gminy p. Robert Pluta oraz przewodniczący rady gminy p. Janusz Bik podkreślili rolę nauczycieli w kształtowaniu „serc i umysłów” najmłodszego pokolenia. Uczniom życzyli sukcesów, najlepszych ocen oraz samych dobrych dni w szkole- wśród kolegów oraz życzliwych nauczycieli.

Rok szkolny 2019/2020- rozpoczęty! Niech spełnią się wszystkie życzenia, plany i zamierzenia!

Zobacz też...