W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Galerie Historia Imprezy masowe i koncerty

Uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości w Zespole Szkół Budowlanych [FOTO]

8 listopada 2019 roku w Zespole Szkół Budowlanych w Mielcu cała społeczność szkoły włączyła się w uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości.

W auli ZST zgromadziła się  cała społeczność szkoły. Pan dyrektor Stanisław Starzyk wygłosił uroczyste przemówienie, w czasie którego przedstawił rys historyczny dążenia Polaków do odzyskania niepodległości. Następnie cała społeczność szkoły odśpiewała hymn narodowy. Młodzież przedstawiła montaż słowno – muzyczny.

W czasie spektaklu uczniowie zaprezentowali utwory poetyckie jak również pieśni i piosenki, które wspierały naród polski w dążeniu do odzyskania upragnionej wolności. Wystąpienia młodzieży zostały uzupełnione prezentacją multimedialną.

Znakomity spektakl powstał dzięki aktorom z ZSB: Patrycji Kotowicz, Dawidowi Dźwiędze, Darii Mucha, Justynie Dudek, Dominikowi Bigosowi, Mateuszowi Napieraczowi, Rafałowi Janeczko, Ewelinie Gera i Paulinie Jasion, a także Andżelice Mazur i Marcelinie Domoń. Po spektaklu odbyły się śpiewanki patriotyczne, wszyscy uczestnicy zgromadzeni na sali otrzymali śpiewniki i włączyli się w śpiew pieśni. Na organach akompaniowała Wiktoria Turczyn.

Spektakl patriotyczny został przygotowany pod kierunkiem nauczycielek pani Bogumiły Starzyk, Jadwigi Stali – Dudek i Iwony Kopery.


Zobacz też...

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa