W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Galerie Historia Materiały video

Uroczyste spotkanie Komitetu Budowy Pomnika Żołnierzy Wyklętych Niezłomnych w Mielcu [FOTO, VIDEO]

W czwartek (19 grudnia) w Sali Królewskiej Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. M. Karłowicza odbyło się spotkanie Komitetu Budowy Pomnika Żołnierzy Wyklętych Niezłomnych.

W trakcie spotkania organizatorzy wraz z przewodniczącym redaktorem Tadeuszem Płużańskim zaprezentowali  m.in. odlew Orła autora projektu, rzeźbiarza Józefa Opali. mającego zwieńczać Pomnik oraz wręczyli pamiątkowe Ryngrafy.

Na prezentację rzeźby przybyły władze samorządowe, członkowie komitetu, przyjaciele projektu i ofiarodawcy oraz mieszkańcy Mielca.

Pomnik będzie składał się z trzech części. Głównym elementem będzie granitowa kolumna o wysokości ok. 5 m. Jej zwieńczeniem będzie orzeł z urwaną częścią prawego skrzydła, jako symbol elity, która została stracona. Będą upamiętnione postacie związane z Mielcem i Podkarpaciem, pojawi się tzw. korowód cieni, który przypomni Wyklętych w wymiarze ogólnopolskim i regionalnym. Z góry będzie  spływała biało-czerwona wstęga.

Odsłonięcie pomnika na Górce Cyranowskiej planuje się w 2020 roku.

Cała uroczystość była transmitowana na żywo przez TVPSM Mielec.

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa