W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Historia Informacje

Uroczystość odsłonięcia grobu Franciszka Szczotkowskiego

Uroczystości odsłonięcia grobu Pierwszego Komendanta Powiatowego Policji Państwowej w Mielcu Podkom. Franciszka Szczotkowskiego.

W uroczystościach wzięła udział również rodzina Podkom. Franciszka Szczotkowskiego, Komendant Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie Inspektor Dariusz Matusiak, Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl, Wiceprezydent Mielca Adriana Miłoś. Sylwetkę Pierwszego Komendanta Powiatowego Policji Państwowej w Mielcu przybliżył wszystkim zebranym dyrektor Muzeum Regionalnego w Mielcu Jerzy Skrzypczak.

Pierwszym p.o. komendanta Komendy Powiatowej PP był wachmistrz powiatowy Franciszek Szczotkowski, zawodowy żandarm, który objął tę funkcję 1.12.1919 r., przechodząc automatycznie z polskiej żandarmerii do Policji Państwowej. Został zatwierdzony przez komisję weryfikacyjną działającą w dniach 12-16.12.1919 w siedzibie Komendy Policji Państwowejna Małopolskę we Lwowie. W policji Szczotkowski otrzymał stopień starszego przodownika, a z czasem awansował na podkomisarza. Służył do 1.04.1922 r., t.j. do przejścia na emeryturę.

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa