W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Galerie Informacje Kultura i nauka

Uroczystość pasowania w ZS Malinie [FOTO]

27 października 2022 r. w Zespole Szkół w Maliniu odbyła się niezwykle ważna uroczystość ślubowania i pasowania uczniów klasy pierwszej.

Uroczystość rozpoczęła się o godz. 17.00 wystąpieniem dyrektor szkoły pani Hiacynty Jamróz, która powitała wszystkich zebranych rodziców, nauczycieli i skierowała gorące słowa do pierwszoklasistów.

Uczniowie pierwszych klas przedstawili program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne.

Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania na sztandar szkoły oraz pasowanie na uczniów, którego dokonała dyrektor pani Hiacynta Jamróz, w towarzystwie wychowawcy klasy pani Renaty Hyjek i nauczycieli uczących w tej klasie pań: Moniki Klich, Faustyny Dąbrowskiej.

W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej im. Stefana Wyszyńskiego w Maliniu. Wszyscy rodzice śledzili z wielkim skupieniem każdą chwile tak ważnej uroczystości. Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, które sfinansowało ZS w Maliniu, pamiątkowe książki zakupione przez rodziców i legitymacje szkolne.

W ramach kampanii Instytutu Książki, zatytułowanej „Mała książka-wielki człowiek”, która ma na celu propagowanie czytelnictwa wśród dzieci, szkoła otrzymała nieodpłatnie Wyprawki Czytelnicze dla pierwszoklasistów. Projekt jest realizowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Wyprawki Czytelnicze zawierające książkę „Pierwsze abecadło”, broszurę dla rodziców „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem” oraz kreatywny alfabet zostały w sposób uroczysty wręczone uczniom tego ważnego dnia.

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa