W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
fratelli
Paliwa Mielec
Image default
Galerie Informacje Kultura i nauka Multimedia Relacje z wydarzeń

Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Borkach Nizińskich [FOTO]

Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, przypadająca 15 sierpnia, w parafii w Borkach Nizińskich jest świętem patronalnym, połączonym z wdzięcznością Niebieskiej Matce za wszelkie łaski i dobro doświadczane każdego dnia.
 

Święto to nazywane jest także Świętem Matki Boskiej Zielnej, ponieważ w Polsce i innych krajach europejskich czci się Matkę Boską Wniebowziętą jako patronkę ziemi i roślinności. Odpust jest w kościele katolickim uroczystością patrona danego kościoła.
                                                              
W parafii uroczysta suma odpustowa rozpoczęła się o godz. 11:00. Głównej Mszy Świętej przewodniczył ksiądz dziekan Andrzej Machowicz, a towarzyszył mu ks. Józef – były proboszcz parafii w Sarnowie. W koncelebrze brali też udział ks. proboszcz Ryszard Wilk oraz księża z pobliskich parafii. Słowo Boże wygłosił ksiądz dziekan Andzej Machowicz z Baranowa Sandomierskiego , który ukazał wielkość, siłę i wiarę Wniebowziętej Matki Bożej. Msza Święta zakończyła się uroczystą procesją wokół Kościoła, w towarzystwie orkiestry „Młodzi Jaślaniacy” całej wspólnoty parafialnej i gości przybyłych na Święto patronalne w parafii. Tradycyjnie podczas Mszy Świętej parafianie święcili zioła i rośliny z tegorocznych plonów. Po uroczystości kościelnej nadszedł czas na spacer pośród wielu kramów, gdzie można było dostrzec wielu gości oraz radość dzieci ciągnących rodziców do różnych stoisk i kolejek.
 
Krzysztof Radoń / Borki Nizińskie Akena
   
[nggallery id=207]

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Jechał citroenem 115 km/h przez Padew Narodową

Wiadomości Mielec

Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej w Mielcu [FOTO]

Wiadomości Mielec

Mistrzostw Polski w futsalu na hali im. Edwarda Kazimierskiego [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa