W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Galerie Historia Imprezy masowe i koncerty Informacje Kultura i nauka

Uroczystości Niepodległej Ojczyzny w Chorzelowie [FOTO]   

Gmina Mielec podczas obchodów głównych uczciła 104. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Wszyscy, którzy zjawili się 11 listopada w Chorzelowie mogli wziąć udział w Nabożeństwie sprawowanym w intencji ojczyzny oraz uroczystym pochodzie.

Nie zabrakło również prezentacji grup rekonstrukcyjnych, apelu pamięci, salwy honorowej, defilady sztandarów oraz złożenia okolicznościowych wiązanek. 

Główne uroczystości Narodowego Święta Niepodległości rozpoczęły się w piątek, od Mszy Świętej, odprawionej w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Chorzelowie. Następnie uroczysta kolumna prowadzona przez Orkiestrę Dętą z Dobrynina, Grupę Rekonstrukcji Historycznej im. Generała Maczka, Stowarzyszenie Kawalerii Konnej im. 5 Pułku Strzelców Konnych z Dobrynina oraz Poczty Sztandarowe Szkół i Jednostek OSP Gminy Mielec, przemaszerowała na Miejsce Pamięci Poległych w Obronie Ojczyzny.

W dalszej kolejności porucznik Wojciech Mordec odczytał apel pamięci, przywołując najważniejsze postaci i wydarzenia z historii naszego kraju, a także mieszkańców regionu, którzy oddali swoje życie w walkach narodowo-wyzwoleńczych na różnych polach bitewnych. Apel zakończyła salwa honorowa. Hołd, tym których nie ma już z nami oddały przez złożenie wieńców i zapalenie zniczy zaproszone delegacje oraz mieszkańcy Gminy Mielec. Uroczystość zakończyła uroczysta defilada Grup Rekonstrukcyjnych oraz pocztów sztandarowych, którym towarzyszyła wiązanka utworów patriotycznych grana przez Orkiestrę Dętą Dobrynin. 

Piątkowe wydarzenia nie były jedynymi jakie zaplanowano w Gminie Mielec w ramach obchodów 104. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Wieczornica patriotyczna „Dla Niepodległej”, przekazanie  Ognia Niepodległości od Jednostki Strzeleckiej 2093 im. gen. broni Władysława Sikorskiego w Mielcu, „Biało-czerwony Turniej Piłkarski” oldboyów Gminy Mielec pod patronatem honorowym Wójta Gminy Mielec to wydarzenia jakie towarzyszyły tegorocznym obchodom Narodowego Święta Niepodległości. 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Czeczeńcy bez awansu. MKS Zagłębie Lubin – Handball Stal Mielec 31:24

Wiadomości Mielec

Uczniowie wspólnie z posłem Kapinosem posadzili Las Papieski [FOTO]

Wiadomości Mielec

Za jazdę rowerem z 0,5 promila alkoholu, mandat to 2500 złotych!

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa