W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Galerie Imprezy masowe i koncerty Informacje Materiały video

Uroczystości odpustowe ku czci Przemienienia Pańskiego w Cmolasie [FOTO, VIDEO]

4-7 sierpnia odbył się w Cmolasie – jeden z największych odpustów na Podkarpaciu.

Wierni mieli możliwość darmowego zwiedzania zabytkowego kościoła wraz z przewodnikiem i krypty grobowej księcia M.J. Lubomirskiego. Można było zobaczyć kolekcję kilkusetletnich mszałów i ornatów, zobaczyć wystawę fotograficzną historycznych zdjęć z historii parafii.

Do Cmolasu oprócz 3 biskupów rzeszowskich przybył także abp. Krakowa Marek Jędraszewski – który rzadko kiedy przyjeżdża do parafii poza obrębem archidiecezji krakowskiej.

W Mielcu żyje bardzo dużo osób związanych z Cmolasem lub pochodzących z Cmolasu.

Podczas uroczystości odbyło się Nabożeństwo dla ludzi pracy, rolników, robotników całego regionu rzeszowskiego, parafii: Baranowa Sandomierskiego, Mielca i Nowej Dęby oraz dekanatów: głogowskiego, kolbuszowskiego, mieleckich, raniżowskiego, ropczyckiego, rzeszowskich, sędziszowskiego, sokołowskiego, tarnobrzeskiego i trzciańskiego z udziałem Parlamentarzystów, Władz Wojewódzkich i Samorządowych.

W dniach odpustu do Cmolasu dotarły piesze pielgrzymki z Mielca i Baranowa Sandomierskiego oraz rowerowa z Tuszowa Narodowego.

Podczas mszy odpustowo – dożynkowej modlono się m.in. za ofiary tragicznego wypadku w Chorwacji – polskich pielgrzymów jadących do Medjugorie.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Za jazdę rowerem z 0,5 promila alkoholu, mandat to 2500 złotych!

Wiadomości Mielec

SP 3 czwartą szkołą Podkarpacia [FOTO]

Wiadomości Mielec

W szpitalu profilaktyczne badania na raka płuc [VIDEO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa