W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Galerie Materiały video

Uroczystości otwarcia Posterunku Policji w Wadowicach Górnych [FOTO, VIDEO]

Policjanci z Posterunku Policji w Wadowicach Górnych otrzymali symboliczne klucze do swojej nowo otwartej siedziby. Posterunek to zwieńczenie oczekiwań samorządu, który wsparł ideę poprawy bezpieczeństwa w gminie Wadowice.

Uroczystości przewodniczył Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie nadinsp. Henryk Moskwa.Wczoraj w południe odbyła się uroczystość otwarcia Posterunku Policji w Wadowicach Górnych. Ceremonia była zwieńczeniem oczekiwań społeczeństwa, które wyraziło swój głos podczas konsultacji społecznych, poprzedzających prace nad otwarciem posterunku. Policja wyszła naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców gminy i we współpracy z Wójtem Michałem Deptułą prowadziła prace, których zwieńczeniem jest powstanie i otwarcie Posterunku Policji w Wadowicach Górnych.

W budynku funkcjonował wcześniej zespół prewencji podlegający pod Komisariat Policji w Radomyślu Wielkim, składający się z 3 policjantów. Aby funkcjonariusze mogli rozpocząć służbę w odtworzonej jednostce i powiększonym składzie, konieczny był remont pomieszczeń. Budynek został zaadaptowany na potrzeby funkcjonariuszy. Powstały nowe pomieszczenia, które umożliwiają komfortową obsługę mieszkańców, ale i poprawiają warunki pracy samych policjantów. Inwestycja, której wartość sięga blisko 200 tys. złotych, została sfinansowana ze środków Gminy Wadowice Górne.

Dowódcą dzisiejszych uroczystości był nadkom. Jacek Juwa Komendant Powiatowy Policji w Mielcu. Gości przywitał Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie nadinsp. Henryk Moskwa, który powiedział, że: „Dzisiejsze wydarzenie to wymierny przykład uspołeczniania działań policji oraz dbałości o wysoki poziom poczucia bezpieczeństwa społeczności lokalnych”. Komendant podziękował wszystkim, którzy zaangażowani byli w to przedsięwzięcie.

Dyrektor Biura Ruchu Drogowego KGP insp. Zdzisław Sudoł przekazał symboliczne klucze do nowo otwartego posterunku jego kierownikowi asp.sztab. Krzysztofowi Kogutowi, przekazując na jego ręce życzenia i gratulacje. Dyrektor odczytał także list, jaki w związku z tą uroczystością skierował do komendanta wojewódzkiego gen. insp. Jarosław Szymczyk Komendant Główny Policji.

Uroczystość zgromadziła wielu gości. Władze wojewódzkie reprezentowała Wicewojewoda Podkarpacki Lucyna Podhalicz. Marszałka Województwa Podkarpackiego reprezentowała Maria Napieracz, natomiast lokalny samorząd Stanisław Lonczak Starosta Mielecki oraz Michał Deptuła Wójt Gminy Wadowice Górne. Nie zabrakło reprezentacji służb mundurowych i instytucji współpracujących z miejscową Policją, przedstawicieli duchowieństwa oraz mieszkańców gminy Wadowice.

YouTube player
e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Letnia Akademia Artystyczna [FOTO]

Wiadomości Mielec

Pakiety badań w laboratorium szpitala w Mielcu [VIDEO]

Wiadomości Mielec

Spotkanie Otwarte z Wojciechem Sumlińskim w Hotelu Polskim [VIDEO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa