W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Historia Informacje

Uroczystości rocznicy Armii Krajowej

W tym roku przypada 80. rocznica przekształcenia Związku Walki Zbrojnej w Armię Krajową. Z tej okazji, aby oddać hołd poległym w walkach o niepodległą Polskę, Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej zaplanował wiele rocznicowych uroczystości.

Jednym z najważniejszych przedsięwzięć będzie akcja “Światło dla Bohatera z AK”, której celem jest zapalenie światełka na grobie lub miejscu pamięci żołnierzy Armii Krajowej.

Zachęcamy wszystkich mielczan do upamiętnienia tego wydarzenia zarówno poprzez wywieszenie flag narodowych jak również przez wzięcie udziału w okolicznościowych obchodach (w Mielcu w poniedziałek 14 lutego o godz.16.30 przed Pomnikiem Żołnierzy AK przy ul. Sienkiewicza) i w akcji – Światełko Pamięci dla Bohatera z AK.

Polega ona na upamiętnieniu żołnierzy AK poprzez zapalenie światełka pamięci w dniu 14 lutego, na grobach żołnierzy Armii Krajowej i Szarych Szeregów, pomnikach, w miejscach straceń i innych miejscach pamięci.

Zwracamy się do wszystkich, szczególnie młodych, aby sprawdzili, gdzie w swojej najbliższej okolicy znajduje się takie miejsce pamięci lub mogła żołnierza Polski Podziemnej, by tego dnia każde z tych miejsc rozświetliły znicze, które będą dowodem naszej pamięci.

Zachęcamy dorosłych, rodziców, nauczycieli i wychowawców młodego pokolenia by wsparli tę ogólnopolską akcję i pomogli młodym ludziom odnaleźć te miejsca, poznać historię Polski i wziąć udział w akcji Światełko dla Bohatera z AK.

e-leclerc-mielec
Navi

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa