W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Historia Imprezy masowe i koncerty Informacje

Uroczystości z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Urząd Miejski w Mielcu oraz Starostwo Powiatowe w Mielcu zapraszają na uroczystości z okazji 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Za niespełna tydzień, we wtorek, 3 maja, przypada 231. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja.

Świętowanie rozpocznie od godz. 8.30 Mielecka Orkiestra Dęta, która koncertowała będzie na mieleckich osiedlach.

O godzinie 9.30 w Bazylice Mniejszej Św. Mateusza rozpocznie się Msza Święta w intencji ojczyzny. Po jej zakończeniu na ulicy Kościuszki uformowany zostanie pochód, który przejdzie ulicą Mickiewicza aż przed Pomnik Wolności – ten tradycyjnie będzie miejscem głównej uroczystości.

Program artystyczny tegorocznego Święta Konstytucji zaprezentują Mielecka Orkiestra Dęta oraz grupa „Senior Show” Mieleckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Następnie tradycyjnie delegacje samorządowców, kombatanci, przedstawiciele urzędów, instytucji, szkół i stowarzyszeń złożą przed pomnikiem wieńce i wiązanki kwiatów.

Tego samego dnia po południu (godz.17.00) na scenie przy Kościele Św. Marka na Wisłoką odbędzie się koncert „Muzyczna Majówka” w wykonaniu Big Mielec Band SCK oraz uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Mielcu.

Zapraszamy również na wydarzenia związane ze świętem uchwalenia Konstytucji 3 Maja:
1 maja – godz. 17.00 „Majówka na ludowo” – koncert plenerowy ZPiT „Rzeszowiacy” i ZPiT „Mali Rzeszowiacy” – Górka Cyranowska
2 maja – godz.12.00 Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej – Uroczyste podniesienie flagi państwowej na maszt przed Domem Kultury SCK w Mielcu

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa