W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
fratelli
EsteticDent Dentysta Mielec
Image default
Galerie Imprezy masowe i koncerty Informacje

Uroczysty Dzień Strażaka w Wadowicach Dolnych [FOTO]

Obchody Dnia Strażaka w minioną sobotę, 3 czerwca, w Wadowicach Dolnych.

Wydarzenie rozpoczęło się od uroczystej Mszy Świętej odprawionej w Kościele pw. św. Franciszka z Asyżu w Wadowicach Dolnych.

Część oficjalną otworzyło przekazanie aktu włączenia jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z Wadowic Dolnych do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Na tym jednak wcale nie zakończyły się pozytywne akcenty towarzyszące sobotniemu świętowaniu! To stało się okazją również do przekazania i poświęcenia nowego Domu Strażaka z zapleczem garażowym oraz nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego. Swój udział, w ostatnim z zakupów, miał samorząd Powiatu Mieleckiego, który dołożył do zakupu samochodu 10 tys. złotych. Pozostałe środki niezbędne do nabycia wozu pochodziły z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji (200 000,00 zł) oraz budżetu gminy (142 200,00 zł).

Gratulacje na ręce strażaków, którzy wzbogacili się nie tylko w nową infrastrukturę i sprzęt, ale również zasilili szeregi Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego, złożył obecny na uroczystości Starosta Powiatu Mieleckiego Stanisław Lonczak. Jak podkreślił, była to również stosowna chwila do podziękowania druhom za ich codzienną, ofiarną i niezwykle cenną dla lokalnej społeczności służbę, a także złożenia im najlepszych życzeń: zdrowia, pomyślności i wstawiennictwa patrona strażaków, czyli św. Floriana.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Memoriał Agaty Mróz-Olszewskiej [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Ważne kroki po rozmowie kwalifikacyjnej: podziękowanie i kontynuacja

Wiadomości Mielec

Odpowie za posiadanie narkotyków

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa