W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Galerie Kultura i nauka

Urszula Opałka (Guzak) – wernisaż wystawy w SCK [FOTO]

Wczoraj (piątek 6.12.2019) w galerii ESCEK Samorządowego Centrum Kultury odbył się wernisaż wystawy grafiki i malarstwa Urszuli Opałki (Guzak).
Artystka urodziła się 1976 w Mielcu a obecnie mieszka i pracuje w Łańcucie. Jest absolwentką Instytutu Sztuki obecnego Uniwersytetu Rzeszowskiego na Wydziałach: Grafiki w pracowni druku wklęsłego prof. Włodzimierza Kotkowskiego i Malarstwa u prof. Tadeusza Gustawa Wiktora. Dyplom z wyróżnieniem ukończyła w 2001 roku. Staż w pracowni linorytu URz. u prof. Tadeusza Nuckowskiego w 2003 r. Ukończyłam Instruktorski Kurs Kwalifikacyjny organizowany przez Studium Choreograficzne przy WSP w Rzeszowie z dziedziny tańca ludowego.

Życie zawodowe to sztuki plastyczne (rysunek, malarstwo, grafika warsztatowa, ilustracje), choreografia/taniec( współczesny i ludowy), formy teatralne i śpiew.

Formy te się przenikają i uzupełniają. Inspiruje ją człowiek, natura, rzeczywisty i nie nierealny świat oraz sny.

Pracuje z dziećmi i młodzieżą jako choreograf w Miejskim Domu Kultury w Łańcucie i Centrum Kultury Gminy Markowa oraz we własnej pracowni grafiki warsztatowe gdzie m.in. realizuję zamówienia.

Zobacz też...

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa