W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Galerie Informacje Inne i charytatywne

Urząd Miasta dziękuje za wsparcie dla uchodźców z Ukrainy [FOTO]

Minęły już trzy tygodnie od rosyjskiej agresji na Ukrainę. Dokładnie tyle samo trwa akcja humanitarnej pomocy ze strony mieszkańców Mielca dla naszych wschodnich sąsiadów, którzy uciekają przed pożogą wojenną jaka ogarnęła ich ojczyznę.

Zaczęło się od ogłoszonej przez Prezydenta Miasta Mielca akcji „Mielec dla Ukrainy” w ramach której w ciągu ostatnich tygodni w naszym mieście zorganizowano już kilka zbiórek artykułów pierwszej potrzeby, żywności i np. medykamentów, które systematycznie w zorganizowanych transportach trafiają do Ukrainy.

Dzięki tym zbiórkom osoby będące w potrzebie mogą się także zaopatrzyć w niezbędne artykuły w mieleckim Punkcie Pomocy Humanitarnej funkcjonującym w budynku OSP Cyranka przy ulicy Cyranowskiej 66.

Wsparcia rzeczowego (533 razy) udzielono przede wszystkim indywidualnym osobom pochodzącym z Ukrainy, które przekroczyły granicę po 24. lutym b.r. Pomoc rzeczowa została udzielona także 22. grupom wsparcia działającym na rzecz mieszkańców Ukrainy oraz miastu Brody, Kwaterze Głównej Ośrodka Humanitarnego obwodu lwowskiego, Wojskowo-Medycznemu Szpitalowi Klinicznemu Zachodniego Regionu we Lwowie, Szpitalowi Miejskiemu w Nowojaworowsk w Ukrainie i Społecznemu Punktowi Pomocy Ukrainie prowadzonego przez Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Medyckiej.

Serdecznie podziękowania należą się darczyńcom za pomoc rzeczową dla osób z Ukrainy – w pierwszej kolejności mieszkańcom miasta Mielca oraz PPHU „AGRO-BAZA” Czermin, Burmistrzowi Miasta Douchy les Mines we Francji – Michelowi Veniat i dyrekcji firmy Husqvarna w Mielcu oraz Grupie Husqvarna w Szwecji.

Serdecznie podziękowania należą się także za pomoc w funkcjonowaniu Punktu Pomocy Humanitarnej – wolontariuszom z II Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Mielcu, Zespołu Szkół Technicznych w Mielcu, Mieleckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, pani Joannie Chotkowskiej – Suder oraz innym osobom indywidualnym pomagającym przygotować paczki,  tłumaczom języka ukraińskiego, strażakom OSP Cyranka, pracownikom MOPS, Wydziału Spraw Społecznych i Zdrowia Urzędu Miejskiego w Mielcu, Straży Miejskiej i MPGK.

Magistrat dziękuje wszystkim mieszkańcom naszego miasta, którzy angażują się anonimowo w pomoc humanitarną jak również tym, którzy zapewniają godne warunki bytowe w lokalach i budynkach mieszkalnych.

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa