W Cieniu Jupiterów Mielec
Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Urządzenie do badania trzeźwości na posterunku policji w Przecławiu

Burmistrz Miasta Przecław Ryszard Wolanin przekazał wskaźnik obecności alkoholu w wydychanym powietrzu dla Posterunku Policji w Przecławiu.

Przekazanie odbyło się podczas uroczystego spotkania Burmistrza Miasta z Komendantem Powiatowym Policji w Mielcu nadkom. Jackiem Juwą.


Zmniejszenie liczby nietrzeźwych kierujących to od lat bardzo ważny element dbałości o bezpieczeństwo w ruchu drogowym na terenie powiatu mieleckiego. Realizacja zamierzenia jakim jest zminimalizowanie liczby nietrzeźwych kierujących nie byłaby możliwa bez odpowiedniego sprzętu.

Z możliwości zbadania stanu trzeźwości przed podjęciem jazdy, w budynku Komendy Powiatowej Policji w Mielcu rocznie korzysta setki kierujących, także tych z gminy Przecław. Stąd też pojawiła się wspólna inicjatywa zakupu takiego urządzenia, który będzie dostępny dla mieszkańców miasta i gminy Przecław w tamtejszym Posterunku Policji.

Zakupiony przez Urząd Miasta w Przecławiu sprzęt to urządzenie AlcoBlow, które służy do badania trzeźwości w sposób szybki i prosty. Od dziś dostępny jest w Posterunku Policji w Przecławiu przy ulicy Weneckiej 3a.

Podczas uroczystego spotkania, w którym udział wzięli Komendant Powiatowy Policji w Mielcu nadkom. Jacek Juwa, Kierownik Posterunku Policji w Przecławiu asp. szt. Grzegorz Marucha, a także Przewodniczący Rady Miasta Zenon Krawczyk oraz Sekretarz Gminy Janusz Krakowski, Burmistrz wyraził nadzieję, że zakupiony sprzęt da możliwość sprawdzenia stanu trzeźwości mieszkańcom miasta i gminy przed podjęciem jazdy co zwiększy świadomość kierowców, a w konsekwencji przełoży się na bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

10 lat – Fundacji Biało-Czerwone Skrzydła [FOTO]

Wiadomości Mielec

„Na językach” – Konkursu Piosenki Obcojęzycznej [FOTO]

Wiadomości Mielec

Stypendia sportowe czekają na wnioski

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa