W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Przestępstwa, skandale, afery

Usiłował wręczyć 200 złotych łapówki

Do 10 lat pozbawienia grozi 19-letniemu mieszkańcowi powiatu mieleckiego, który kierując po użyciu alkoholu usiłował przekupić policjantów dąbrowskiej „drogówki” w zamian za odstąpienie od dalszych czynności służbowych. Za swoje czyny odpowie teraz przed dąbrowskim Sądem.

W dniu 11 stycznia br. policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 19-letniego mieszkańca powiatu mieleckiego kierującego samochodem marki Skoda. Powodem zatrzymania był fakt poruszania się w sposób wzbudzający uzasadnione podejrzenie, że może on znajdować się w pod wpływem alkoholu. Od zatrzymanego mężczyzny była wyczuwalna silna woń alkoholu. Widząc możliwe konsekwencje swojego czynu z zatrzymaniem prawa jazdy włącznie, usiłował wręczyć policjantom łapówkę w kwocie 200 zł. Ponadto jak się okazało pojazd, którym się poruszał nie posiadał aktualnych badań technicznych co skutkowało również zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego przez policjantów.

Przed dąbrowskim Sądem 19-latek odpowie za usiłowanie wręczenia łapówki policjantom oraz kierowanie pojazdem w stanie po użyciu alkoholu.

Za popełnione przestępstwo grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 10.

 

joo

Zobacz też...