W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Galerie

Uśmiech rodzi uśmiech [FOTO]

Uśmiech rodzi uśmiech! Nie pozwól sobie bądź bliskim stracić uśmiechu i radości do życia. 

Z taką myślą pozostają wszyscy Ci, którzy wzięli udział w akcji #PoproszęUśmiech organizowanej z okazji Ogólnopolskiego Dnia Walki z Depresją. W filmie wzięło udział 200 osób, które uśmiechały się do kamery. Statystycznie biorąc 40 z nich chorowało, choruje lub będzie chorować na depresję. A mimo to się uśmiechają…

W sobotę, 22 lutego, w godzinach 10:00 – 15:00 wszyscy, którzy odwiedzili Galerię Navigator mogli przyłączyć się do spotu promocyjnego, którego celem jest nagłośnienie problematyki depresji – szczególnie występującej wśród młodzieży. W czasie nagrań wystarczył jedynie kilkusekundowy uśmiech, aby w zamian otrzymać słodki upominek i dołożyć swoją cegiełkę do walki z depresją. Fundacja Klub Młodych Liderów stworzyła ze wszystkich uśmiechów filmik, który uświadamia nas, że chorować na depresję może nawet ta osoba, która pozornie się uśmiecha.

Depresja może dotknąć KAŻDEGO! I to między innymi pokazuje akcja #PoproszęUśmiech. Już w trakcie samych nagrań niejedna osoba przyznała się, że zmaga się lub zmagała z depresją. 
Jak wskazuje WHO depresja jest najczęściej spotykanym zaburzeniem psychicznym, oraz niebawem zostanie drugą najczęstszą chorobą świata. Jej konsekwencje bywają absolutnie wyniszczające, a z roku na rok choroba powiększa się globalnie. Co najmniej połowa osób cierpiących na depresję nie zgłasza się do lekarza, choć chorobę tę można skutecznie leczyć. Nieleczona – bywa zagrożeniem dla życia. Szacuje się, że w samej Polsce w 2019 roku z depresją zmierzyło się 1,6 mln Polaków.

Nie możemy przejść obok tego obojętnie.

Na stronie internetowej https://www.klubmlodychliderow.pl/poprosze-usmiech/ można znaleźć pomoc, kontakty do poradni psychologicznych, a także wiele artykułów na temat tego, jak możemy pomóc sobie i bliskim. Do współpracy przy projekcie włączyła się Pracownia Psychologiczna RelacJa, która również jest do dyspozycji tych, którzy potrzebują pomocy.

,,Pamiętaj, że depresja to poważna sprawa. Jeśli w Twoim otoczeniu jest ktoś, kogo smutek i przygnębienie utrudnia codzienne funkcjonowanie, wesprzyj tę osobę w poszukaniu profesjonalnego wsparcia. Osoba cierpiąca z powodu depresji nie wyzdrowieje od słów „wszystko będzie dobrze” ani od pozbawionego sensu „ogarnij się”. Prawdziwie wspierający bliscy są ważnym elementem powrotu do dobrej kondycji psychicznej. Depresja może zabrać najpiękniejsze lata życia. Nie bójmy się o niej rozmawiać i szukać dla siebie pomocy”- mówi psycholog- Ewa Ingram

Zachęcamy do oglądania, udostępniania i dzielenia się swoimi przemyśleniami dotyczącymi filmu. Depresja to ważny temat, nie bądźmy obojętni!


e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa