W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Kultura i nauka

Ustny egzamin maturalny

Dzisiaj licealiści zakończyli naukę, ale nie będzie uroczystego wręczenia świadectwa ukończenia szkoły, dyplomów, akademii etc. Niektórzy z nich w najbliższym czasie przystąpią do egzaminu dojrzałości.

Z uwagi jednak na panoszącego się koronawirusa,  Minister Edukacji zarządził, że matura trwać będzie od 8 do 29 czerwca br. i będzie tylko pisemna (zrezygnowano z części ustnej egzaminu!). Niewątpliwie, przyszli maturzyści odetchnęli z ulgą. Dla uczniów, którzy z różnych ważnych przyczyn nie przystąpią do egzaminu maturalnego w podstawowym terminie, dodatkowy egzamin powinien się odbyć początkiem lipca, a chcący poprawić wyniki matury, najprawdopodobniej będą mogli to zrobić na początku września. Przewiduje się, że około 11 września będą oficjalne wyniki z matur.

Jednocześnie, pozostali uczniowie szkół podstawowych, ponadgimnazjalnych oraz ponadpodstawowych będą w dalszym ciągi kontynuować naukę  w formie zdalnej, na dzień dzisiejszy datą graniczna jest 24 maja br.

Przewiduje się, że od 22 czerwca br. rozpoczną się egzaminy w szkołach zawodowych potwierdzające kwalifikacje, a w połowie sierpnia egzaminy zawodowe dla uczniów szkół policealnych.

Z kolei  8-klasiści złożą egzamin w dniach od 16 do 18 czerwca br., którego wyniki powinny zostać ogłoszone do końca lipca.

Ponadto, zajęcia w wyższych uczelniach do dnia 24 maja będą się w dalszym ciągu odbywać w sposób zdalny.

fot. Marek Pytko

Zobacz też...

1 Komentarzy

Ola 25 kwietnia 2020 (sobota) at 14:56

A co ma zrobić osoba która oblała ustną maturę w zeszłym roku i miała ją poprawić w tym roku???? Czy też będzie miała zaliczony ten egzamin???? Dlaczego nikt nie pomyślał o takich uczniach???

Odpowiedz

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa